şükela:  tümü | bugün
  • gözaltına alınması gereken muhtar. ışidliden daha tehlikeli olan birşey varsa o da ışid sempatizanıdır. bu adamlar o hücre evlerinde kalıp yaşamaya nasıl devam ediyor sanıyorsunuz...

http://www.cumhuriyet.com.tr/…_geri_cevirmis_.html#
  • yakında nikah kıyma yetkisi de olacak muhtarlardan biridir.

-her nikahtan 200tl alsaaaaaam. ooo ooo yırttık abicim yırttık.

ben daha şu yaşıma kadar bu muhtarların ne iş yaptığını çözebilmiş değilim. biri izah etsin mahallede muhtar olmazsa mahalleli hangi sorununu çözemez. evrak vs işlerinden bahsetmiyorum zaten onlarda artık internetten verilebiliyor. verilemeyenler de verilsin artık da muhtara falan ihtiyaç kalmasın. mahalleleriyle çoğunun gerçekten alakası yok. ben parama bakarım arkadaş kafasında hepsi.
  • "biz biliyoruz her şeyi" demiş. neyi biliyon lan sikik, neyi biliyon. sen kimsin ki ne biliyon?
  • sarayın muhtarlarla buluşma toplantısında malum şahısı alkışlayacak muhtardır. yargılanacaksınız.
  • üşenmeden 400 km yol yapıp külliyedeki muhtarlar toplantısına koşa koşa gider, 500 metre ötedeki emniyete gitmeye üşenir.

bu arada apartmanda yaşayan diğer sakinler o garabet 2. çelik kapıdan hiç mi işkillenmez. çelik kapıyı monte eden usta, evdeki sıhhi tesisat sorununu gözetim altında ve haydut kılıklı adamların eşliğinde takan diğer usta, hiç mi aklınıza gelmedi emniyete şikayet etmek.
  • bu muhtarları ve olaylara doğrudan ya da dolaylı karışan herkesi kötü sonlar bekliyor. gençler bunun umutla umutsuzlukla ilgisi yok, doğanın kuralı bu. ya yargılanacaklar ya da kendi yarattıkları kara delikte parmak arası terlik giyip bomba patlatan ruh hastalarıyla birlikte havaya uçacaklar. bu işler sonlanana kadar çok sayıda masum insan da ölmeye devam edecek ama tüm bunlara neden olanlara da neler olduğunu göreceksiniz.
  • yıllarca dalga geçtiğimiz, bok attığımız apartman teyzesi kurumunun, kırk yılda bir işe yarayacağı tuttu, onu da bu orospu çocuğu muhtar ve emlakçı engelledi.

teyze keşke "kızlı erkekli kalıyorlar" falan deseydi.
  • bence olayı inceleyen savcılar bu muhtarı da incelemeli..
    belki bölgede başka orospu çocukları da hücre evlerinde saklanıyor olabilir.. ve bu muhtar tarafından saklanıyor korunuyor olabilir..
    olayı geçiştirmek ne demek yahu??
    ihmali varsa o muhtarı da tutuklamak lazım..
    onca ölen insanın vebali o muhtarın da sırtındadır artık!!
  • gidin bakın o bölge istanbul gibi değil ki zaten. ara ara akraba ziyaretine zor gidiyorum. herkes arapça konuşuyor, binaların çoğunda suriyeliler topluca kalıyor, ev sahibi kirayı yıllık toptan aldığı için kimin gelip gittiğini takmıyor vs.

hangi birini şikayet edebiliriz ki...
  • garip olan sikayet edenin muhtara gitmis olmasi. yakin gelecekte mahalle de olan olaylara muhtarlarin hakim ve savci makami gibi hareket edilebilmesi olanaginin verilecegini hissetiren durum .

muhtarlar ile bu kadar toplanti bosuna degil !!!