*

1. mtv "the flashing images in the following video...." diye giden bu uyarıyı yaptıktan sonra bazen hiç flashing image falan içermeyen dümdüz videolar gösteriyor. ne demeye getiriyor acaba.
  2. beyindeki sinirlerin kisa devre yapmasina neden olan nintendo jenerasyonunun en populer hastaligi
  3. pokemon ve türü cizgifilmlerin, cd i eline alıp bakmanın, bilgisayarda araya cok fazla flash sokan oyunları oynamanın, günese-disko ortamına günes gözlüksüz cıkmanın ve türü islerin yasaklanıldıgı epilepsi türü.
  4. game of death de kareem abdul jabbar'in muzdarip oldugu hastalik (bkz: #3910154)) jabbar'in gozlerinin android kirmizisi* olmasi ise bi muammadir.
  5. lazer epilasyon,lazerle kılcal damar tedavisi vb. yaptıracak olanların, tamamen gözleri kapatan koruyucu gözlük takmasını gerektiren hastalık.
  6. oldukca ciddiye alinan bir hastalik, ornegin hem ps3 acilisinda hem de ps3 oyunlarinin acilislarinda buna dair uyari vardir "isiga duyarli epilepsi gecmisine sahipseniz dikkat edin, oynamayin vs." diye. bunun en populer orneklerinden biri ise pokemon'un "electric soldier porygon" bolumundeki bir sahnedir. sahne suradan izlenebilir (dikkat, tehlikeli): https://www.youtube.com/watch?v=4mdcw2-6b7e

benim icin bile epey rahatsiz edici ve kismen bas agrisina sebep olan bu sahne yuzunden bu olayi arkadaslarindan duymus olan annem neredeyse bana pokemon seyrettirmeyecekti. oysa isiga duyarli epilepsiye olan ben degildim, ta kendisi idi.

ışığa duyarlı epilepsi hakkında bilgi verin