şükela:  tümü | bugün
 • nurcu universite ogrencilerinin (bkz: abi) kaldigi, dinsel tacizin cok yogun yasandigi evlerdir. burada yasayan abiler genelde gercek isimlerini kullanmazlar. ayrica komunist polisler basmasin diye de (bkz: peh) sık sık tasinilir. guven der dershaneleri ogrencileri ve onlarin yakin arkadaslari her firsatta davet edilip bunlara yemek, cay-biskuvi, vs ikram edilir. bu esnada hepsi bol bol ovulur, "sizler altinsiniz, buraya gelmeyenler teneke" denir ve guvenleri + sevgileri kazanilir. yeme/icme/ovme/ovulme faslindan sonra bu tatli dilli, guler yuzlu agabeyler hep beraber abdest almaya baslarlar. e tabi siz de ayip olmasin diye* abdestinizi alip onlarla beraber namaza durursunuz. o yasta bir cocuk icin on kisinin birden namaza durdugu bir yerde "istemedigi icin namaz kilmamak" cok buyuk bir irade* ister. evden ayrilirken ise elinize usulca kucuk bir namaz hocasi tutusturulur, bir dahaki sefere "namaz kilmayi bilmeme utanci" yasamamaniz icin...
  yaş ilerledikce* bu aktiviteler hep birlikte fethullah gulen "hocaefendi"nin* kasetlerini izlemeye donusur, gelisir, vs...
 • (bkz: dinsel taciz)
 • ayni zamanda cinsel tacizin de yasandigi evlerdir. ozellikle "gay"lik egilimi gosteren erkek ogrencilere abilik eden kisilerin gosterip de vermeyerek kendilerine ve dolayisiyla camiaya baglama yaptiklari yer.
 • yazar ortaokulda iken bulunduğu sınıftaki gençlerin takıldıkları şubede şu şekilde aktivitede bulunan evlerdir. önce cinselliğin minumum düzeyde olduğu mümkünse hiç bulunmadığı bir film izlenir. gerekirse çiftin yakınlaştığı sahnelerde film ileri alınır. ardından evet filmimizi izledik şimdi şu kitaptan bir laç bölüm okuyalım tadında muhabbetler yaşanır. topluca namaz kılınır. abiler gençleri uzmanlık alanındaki derse çalıştırır. kollarının altına ödev olarak testleri yanı sıra yine ödev olarak bir adet kitabı sıkıştırır haftaya gene beklemek üzre uğurlar. liselere giriş sınavı stresindeki gençlerin daha fazla net yapabilme kaygısı ile gidilirdi bizim zamanımızda. enteresan bir durumda kimi zaman daha açık görüşlü ailelerin bile yine aynı sebeple bu duruma karşı çıkmamasıdır. kimi genç geleceğin abisi olmak üzere hayat yolunda evirilir kimi de girdiği gibi çıkar orası ayrı meseledir. nacizane yazar bu evlerden birinde bulunma teklifini hiç almadığı için işbu satırları arkadaşlarının anlattıklarına dayanarak yazmıştır.
 • (bkz: isik evi)
 • (bkz: tek)
 • fethullah hoca'nın, bedavaya çarpık din eğitimi hizmeti sunduğu, hücre mantığıyla şekillendirilen, gizli kapaklı evler.
  (bkz: hizmette sınır yoktur)
 • (bkz: abiler)
 • böyle bir yerlerde birer tane açılıp tıpkı bir örümcek sabrıyla ağ kurma, o ağın içene düşen insanları bekleyip düşenlere bir şeyler anlatma maksatlı evler.

  bu tanımı ben mi yapıyorum?

  hayır efendim, fethullah hocaefendi kendisi yapıyor,

  buyrun hep beraber izleyelim;

  http://www.youtube.com/watch?v=4tbngnzdmgu / ~5:00