• izel'in sinan akcil, erhan bayrak ve fettah can ile hazirladigi avrupa müzik etiketli yedinci albümü. vitrin sarkisi belli mi olur.
  • izel'in rahatlatıcı melodiye sahip, güzel parçası. sözleri şu şekildedir.

bugün günlerden pazartesi
    dünkü sessizlik bugünün habercisi
    önce hafif bir rüzgar, ardından fırtına
    böyle başladı bu ayrılık hikayesi...

sevmemiş miydi yoksa sevilmemiş miydim
    ne kadarı yalan, ne kadarı gerçekti?
    özenle seçilmiş, yalın cümleler kurduk
    vedalaştık, dışarda fırtına dinmişti

şimdi o sevdiğim ışıklı yolu
    yalnız mı yüreyeceğim?
    seçtiğimiz filmleri birer birer
    yalnız mı izleyeceğim?

yalnız mı izleyeceğim.....
  • ilk dinlediğimde;

"seçtiğimiz filmleri birer birer
    yalnız mı indireceğim?"*

şeklinde anladığım fakat bu kötü tanışma faslıyla bile fazlasıyla beğendiğim izel şarkısı.. adanalı adlı dizinin bir bölümünde çalmıştır ayrıca..
  • albümün açık ara en iyisi.

olan bitene bir türlü anlam verememe ve, işin kötüsü, onun yokluğunu kabullenememe ile başbaşa kaldığınızla tam anlamıyla parçaları yerli yerine oturuyor, bu şarkının. ne o çok sevdiğiniz ve her zaman birlikte yürüdüğünüz ışıklı yolun bir anlamı kalmıştır geriye ne de o yanınızda yokken, onsuzken oradan geçebileceğinizi düşünebilir, kabullenmek istersiniz; ama sonuçta geçmek zorundasınız. o çok sevdiğiniz yolda size tek eşlik eden "beni hiç mi sevmemişti, her şey bu kadar yalan mıydı?" gibi cevaplamaya gücünüzün yetmeyeceği sorular olur. o ışıklı yolu geçip gitmek, geriye hiç dönmemek gerekir, aslında.

(bkz: anlayamazsın)
  • izel'in güzel şarkısı. "şimdi o seçtiğimiz filmleri birer birer yalnız mı izleyeceğim?" kısmı ne kadar vurucudur, allahım. bazı şeylerin birlikte düşlendiği zaman anlam kazanması ve onsuz her şeyin ne kadar eksik kalabileceği ne de güzel anlatılmış ne de güzel acıtırmış. o değil de, o filmler izlenmiyor hakkat. kalıyor öyle, sinemadan soğudum şerefsizim. yolda kazara aktör filan görsem "mutlu musunuz şimdi, ha?" diye soracam. o derece.
  • sanırım izel'in, anlayamazsın'dan sonra, müzik tarihindeki en iyi yorumudur. yalnızlığın peşinden gelen kabullenme sürecinin güzel gitar sololarla beynimize işlendiği bir şarkı. anlamsız yere hüzünlendim resmen.
  • cevapsız sorular içeren izel şarkısı.

sevmemiş miydi yoksa sevilmemiş miydim
    ne kadarı yalan, ne kadarı gerçekti?
    özenle seçilmiş, yalın cümleler kurduk.
    vedalaştık, dışarda fırtına dinmişti.

şimdi o sevdiğim ışıklı yolu,
    yalnız mı yüreyeceğim?
    seçtiğimiz filmleri birer birer,
    yalnız mı izleyeceğim?
  • yasaklanmali, o derece yikici, o derece etkileyici bir sarki. hele disarda kar, gonulde eski sevdalar varsa..
  • izel'in bu albümdeki şarkıları şöyle;

1. belli mi olur
    2. hevesi mi kırma [mi?]
    3. hatalım
    4. herşey ayrı [esasında şarkı spoiler vermiş ama yine de bitişik yazmış]
    5. boş yere
    6. bir sene oldu
    7. sana ne kadar
    8. sayende
    9. gurur
    10. taksi
    11. gelişi güzel değil