şükela:  tümü | bugün
 • genellikle derslere gelmemesiyle meşhurdur ve her zaman mutlaka çok geçerli bir bahanesi vardır. hiç bir şey bulamazsa " aaa çocuklar bizim orda deprem oldu vallahi, ne kadar ilginç burda hissedilmedi mi " bile diyebilir. uydurduğu bahanelere sonunda kendisi bile inanıyor zannımca. geldiği birkaç derse de zaten dersin en erken 15. dakikasında geldiği için pek bir işe yaramaz. böyle bir durumda insan merak eder neden hep aslı tekinay la karşılaştırırlar bu hocayı diye.
 • ingiliz dili ve edebiyati arastirmalari dernegi'nin (idea) ilk baskani. ilgi alanlari arasinda post colonial theory ve post colonial literature da sayilabilir.
 • derslerin yarisina gelmemesiyle ünlü olmakla beraber geldigi derslere ise minimum 10 dakikalik rötarla tesrif eder kendileri. bu durum ilk baslarda ögrencinin hosuna gider bir durum gibi gözükse de bu bölümden mezun olan bir insanin shakespeare de dahil bir çok önemli edebiyat ve felsefe düsünürlerini kendi çabalariyla ögrenmesine neden oldugundan kisinin sinir katsayisini yükseltmede birebirdir. gelemeyecegi dersleri mail yoluyla bildirmeme huyu teknolojiden uzak olma durumuna degil, bile bile ögrenciye eziyet çektirme istegiyle bagdastirilabilir. zira asistanlarin ögrencileri düsünerek "su su tarihte ders olmayacak gelmenize gerek yoktur" içerikli mailleri gönderme inceligini göstermesine ragmen, "gelsin ve geri dönsün, isi ne" seklindeki düsünce tarziyla asistanlari azarlama gibi tuhaf ve mantiksiz bir tavir içerisindedir. mantik sinirlarinin disinda yer alan diger bir huyu ise kendisi derslere her zaman katiliyormusçasina bir gün herhangi bir sebepten dolayi okula gelememis ögrencilerin aleyhinde pop-quiz yaparak, ögrencinin sinava katilamama sebebinden dolayi da kisiye hakettiginin bir alt notunu vermekle tehtid etmesidir...(bkz: haz veren saçma sapan seyler)

  geçirdigi göz ameliyati sonucu okula gelecek durumu olmaz fakat kendileri 30 kisinin yazdigi her biri en az 3-4 sayfadan olusan sinavlari bir gecede okuyabilme ve saçma sapan notlar verebilme yetisine sahiptir.

  kendilerini kutluyorum...
 • verdigi derslerin yarisindan çoguna gelmeyerek 2001 girisli ingiliz dili ve edebiyati ögrencilerinin shakespeare ve literary criticism hakkinda yarim yamalak bilgilere sahip olarak mezun olacak olmalarina neden olan kisidir kendisi(evet böyle de garip bi cümle olmuş!). zaten yeterince zor olan bu dersleri yarim yamalak bilgilerle geçmek mümkün olmus da olsa bölümüne hasbel kader gelmis, bölümünü bitirmekle yetinebilecek insanlarin bile " bu kadar da olmaz" deyip kendilerini eksik hissetmelerini saglamis insandir. aldigi parayi neye karsilik aldigi merak konusudur artik bos geçen dersler düsünüldügünde. korkumuz bundan sonra hiçbir dersine gelmeyip bir de üstüne hepimizi birakmasidir. bu "alternatif" çizgisinden vazgeçip komplekssiz bir yasam geçirmesini temenni ediyoruz biz *ailecek. *
 • cok sikici ders anlatan, daha dogrusu anlatamayip, notlardan okuyarak, nadiren birkac eklemede bulunan bogazici ve dogu$ universitesi hocasi. sürekli yerleri süpüren pacalara sahip dar pantalonlar giyer. derste cep tel.i caldi mi, her seferinde "cok onemli" der bakar, bu cok onemli telefon gorusmeleri aksam esiyle gidecegi yemek ya da temizlikcinin gelmemesi vs. olabilir. notu anlamsız bir $ekilde kittir, verdigi notlar ogrenciyi "hoca kagitlari okumadan not mu veriyo acaba" paranoyasina yonlendirebilir. bu kadınla ilgili beni rahatsız eden baska bir sey, garip ve okunaksız el yazısıdır. ayrica bu kadar olumsuz ozelligi bunyesinde barindırabilen bu kadinla, aslı tekinay gibi iyi niyetli bir hocanın uzaktan yakından bir benzerligi bulunmamaktadır.
 • her şeye rağmen literary criticism 2 dersini geldiği zamanlarda çok güzel anlatabilmektedir. yiğidi öldür hakkını yeme yani.
 • keşke sadece graduate dersleri verse dediğim hoca. lisansta kuramadığı bağı yüksek lisans derslerinde kesinlikle öğrenciyle kurar. sizi fazla sıkmaz ama bu yetersiz olduğu anlamına gelmez. aksine hakim olduğu konularda konuşmaya başladığında ağzınız bir karış açık kalır, bütün algılarınız kırılır, yepyeni bir dünyadan ışık sızmaya başlar. şu anda üzerinde çalıştığı teoriyi tescilletirse, post porn modernism, dünya çapında tanınacağına eminim.
 • akademisyenliği para için değil (ki zaten akademisyenlik her şey için yapılabilir ama parası için yapılamaz zira mini minnacık küçücük bir para alırsınız karşılığında) gayet de ilim irfan adına yapan, idea başkanı olarak yurt içinde ve yurt dışında ((bkz: esse)- european society for studies in english) bizi gayet iyi temsil eden, muhabbeti güzel kendi güzel insan.
 • contemporary fiction dersini kennedy lodgeda yapıp üniversitedeki en güzel anlarıma imza atan, yaşına göre en az 10 yaş genç gösteren güzel insan. muhabbettir genellikle güler yüzlüdür. bir de not defteri vardır öğrencinin derslerindeki performansına göre notlar alır ki bu da dönem sonu vereceği notta etkilidir.