• sunumuna, şirinliğine ve naifliğine bayıldığım dünyalar tatlısı kadın.. bir kere kişiyi öyle böyle diye yermeden önce işini nerede yaptığına bakacaksın.. kadın yıllardır izleyici kitlesi belli olan iz tv'de hevesle bir işi yürütme gayretiye çalışıp çabalıyor.. ay ben şöyle olayım böyle olayım da daha fazla izleyicisi olan bir kanalda program kapayım derdinde değil, bu çok belli.. idealleri doğrultusunda uğraş veriyor.. bazı kişilere batan da bu doğallığı zaten.. elde kamerasıyla dolaşırken bir yapıyı gördüğünde -çok iyi ya, ya da çok şeker şuna bak diyebiliyor.. eee ya ne olacaktı? sen arkadaşınla müze gezerken sürekli ilber ortaylı gibi mi yorumluyorsun her gördüğünü? hee şunu diyebilirsin o ekranda ama beni kimse görmüyor.. o zaman ben de şunu derim eğer iz tv'de diğerleri gibi belgeseller yapmaya başlarsa onlardan ne farkı kalır? açıkçası benim iz tv'yi bu kadar seviyor oluşumun nedeni samimi ve diğerlerinden farklı yayıncılığıyla beni ekrana odaklayabiliyor oluşu.. bunu sağlayan kadronun en başında da ışıl bayraktar geliyor.. bozma kendini güzel gözlü kadın, aynen böyle devam..
  • bir gozu agac * bir gozu toprak * gezgin $irine
  • sürekli "akışına bıraktığını" dile getirip asla akışına bırakamayan kişi.
  • bir arkadaşımın seversin sen diyerek üzerime attığı youtube linki sayesinde izlediğim fakat sevemediğim belgesellerin sahibi kadın. belki kişisel youtube kanalı hala oturmamıştır veya bu kanalda daha özgün içerik yaratmaya çalışıyordur diyerek tv kanalındaki geçmiş programlarına da göz attım. bu sefer sadece yapımlardan değil kendisinden de soğudum.

elbet tavsiye eden hanım kızımız gibi bir çok seveni vardır lakin bana hitap etmedi. hayatım boyunca kaçtığım insanlar arasında başa oynayan yeni nesil bir hippi olması ve doğal hayat zırvaları soğumak için yeterli geldi. içimden bu hatun yabancı lise + gsf mezunudur dedim. gsf tutmasa da lise dö sen benuğayı on ikiden vurmuşum :) tam bir melis imiş.

bu videolardan birisinde ablamız varkala adında bir turizm bölgesine gidiyor. mekan bildiğin tatil yöresi. çevrede yerliden çok avrupalı amerikalı rasta saçlı hippi var. her şey turistler için hazırlanmış. ateş başı gitar ortamları filan asdkjasdk. neyse işte burada bol bol sabit açılarla elde edilmiş görüntülerden bize monoton ses tonuyla bir çoğu anlamsız süslü cümleler kuruyor. af buyursun yakın açıdan da şu arkadaşa çok benziyor kendisi.

bir de geleneksel tıp, yaşam felsefesi adı altında gogolanan ayurveda gibi çeşitli safsataları övüyor. ilk denk geldiğim videoda abla kafasına bitki yağı döktürüyordu. yağın kafatasını geçerek sinir uçlarına değdiğini iddia ettiği noktadan sonra kapattım. ablacım altı üstü kafana kokulu yağlar döküp yüzüne buhar üflüyorlar. bunun için rastgele bir spa salonuna da gidebilirdin. ne kozmosu ne nebulası :) içim şişti dinlerken. yahu hindistan'da yaş ortalaması asya ortalamasının dahi altında. bu zırvaların faydası olsa kendilerine olurdu.
  • inanılmaz sevimli, güleryüzlü insan, ailemizin gezi rehberi. bu akşam gösterilen beyrut bölümünde kaybolmuş gezi rehberimizdi orası ayrı. roma hamamlarını ararken kopardı resmen..
    (bkz: bakan kör)*

şu çimen salatası ve çiğ et çıkan geleneksel yemek yeme girişimi de süperdi.
  • iyi bir metin yazarı, vasat bir sunucu.

her ne hikmetse gittiği her yerde bir hata olacak diye sıkıntı duyan biri izlenimini bıraktı bende. afacan görüntüsünün altında henüz o kadar da rahat değilmiş gibi. hani bir yere gidilir de bilinmedik bi yemek ikram edilecektir, beğenmeyeceksiniz diye bir gerilim yaşarsınız, ayıp olmasın istersiniz. sürekli o halde sanki.

biraz daha rahat bıraksa kendini ve o güzelim saçlarını kestirmese daha bir iyi olacak sanki. zamanı ve kredisi var bizde, sabırla bekliyoruz.
  • hindistan gezisi ile ilgili bikaç bölüm gördüm, izlemek lazim..[http://vimeo.com/user16929345 http://vimeo.com/user16929345]
  • izmir'i tanıttığı bölümde, saat kulesi'ne çıktığı anda gönülden patlattığı "çok mutluyum şu an!" cümlesine bayıldığım program yapımcısı.
  • dün akşam tv'de kanallar arasında dolanıp izleyecek birşeyler ararken tesadüfen denk geldiğim iz tv'deki hindistan programını keyifle izlediğim, liseden bir dönem sınıf arkadaşım.

iş seyahati sebebiyle belli bir süre ben de hindistan'da bulunmuştum ama sayesinde bambaşka yerlerini de görme fırsatım oldu. gayet başarılı, bol şanslar ilerisi için.
  • sarkuteri produksiyon icin gezi rehberi adinda keyifli bir program hazirlayan, sunan, metinlerini de kendi yazan afacan kisilik.
hesabın var mı? giriş yap