• eski adı milta olan bodrum-torba-kaynar mevkiinde bulunan tatil köyü.doğan holdinge ait necla nazır modunda bir yerdir burası.
  • nefis bir koyda sessiz, dingin bir tatil geçirmek isteyenlerin gönül rahatlığı ile tercih edebilecekleri, eski adı milta olan tatil köyü. önce olumlu bulduğumuz yönlerini sayalım:
    1. konum mükemmel. nefis bir koyda, pırıl pırıl bir denizde balıklarla birlikte yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz. şnorkel, gözlük, palet üçlüsünü mutlaka yanınızda bulundurun. ayrıca ücretsiz deniz bisikleti ve kano ile de açılıp mavi ile yeşilin buluşmasını uzaktan seyredebilirsiniz.
    2. tertemiz bir havada ağaçların, yeşilliklerin arasında villa tip odalar. ağaçların arasına gerilmiş hamaklara uzanıp oynaşan sincapları izleyebilir, onları elinizle besleyebilirsiniz.
    3. personel son derece ilgili ve güleryüzlü.
    4. odalar güzel dizayn edilmiş ve temiz.
    olumsuz yönler:
    1. yemekler vasat, özellikle tatlılar çok başarısız. türk gününe denk geldik, baklavalar çok kötüydü. normal zamanda çıkan tatlılar da yabancı turistlere hitap ediyor.
    2. yoğun dönemde giderseniz işleri yetiştirmek için kan ter içinde kalan personele rağmen restoranda temiz masa bulmak sorun olacaktır.
    3. fransızca konuşulan bir tatil köyü, misafirler genelikle belçika, hollanda, fransa ağırlıklı. ilaç için bir tane ingiliz, alman, rus yok. bunun kötü yönü havuz çevresinde pörsümüş memelerini sergileyen yetmişlik bir sürü neneye rast gelmeniz. denizden çıkıp yemeğe giderken iştahınız kaçmasın diye etrafa bakmadan yürümelisiniz.
    4. animatörler yerli turistleri sallamıyorlar.
    5. deniz taşlı, deniz ayakkabısı şart.
    6. sabahları yürüyüş yapan aydın doğan'a rastlama ihtimaliniz var.
  • nedense ağırlıklı fransız turistlerin tercih ettiği, küçük ama sevimli ve fonksiyonel odalara sahip, benzeri tatil köylerinden çok farklı olarak inanılmaz leziz açık büfe yemekleri olan tatil köyü....
  • odaları ve yemekleri güzel olan tatil köyü. bazı yerlerde mevkisi torba diye geçiyor ama aslında kaynar'da. tatil köyüne gelince pek dışarı çıkılmaz ama bodrum merkeze 5 dakika mesafede.

yemekler çok güzeldi. cem yılmaz usulü tepeleme şekilde dinlene dinlene yedik. tatlılar ağız tadıma uymasa da çeşit çoktu.

içkiye gelecek olursak yerli içkiler bedava fakat martini, bacardi gibi içkiler ücretli. ücretli olanların hemen hemen hepsi 20 tl yani fiyat fena değil. kokteyller güzel ama işin ehli olan barmeni bulup istediğinizi tarif etmeniz gerekiyor. tüm tatil boyunca içtiğimiz modifiyeli blue lagoon'dan pek memnunduk.

odalar geniş ve güzel tek sıkıntı tuvaletler çok ses geçiriyor. onun da çok problem olacağını sanmıyorum hiç olmadı oda boşken kullanırsınız.

su sporlarından memnun kalmadık. kano, banana, deniz bisikleti ücretsiz. yelken sörfünü ise sadece lisanslılar yapabiliyorlar. daha önce birçok yerde lisanssız sörf yapabilmeme rağmen burada yapamadım. biz gittiğimizde deniz bisikletinde problem vardı. kanoyla ise uzaklaşmanıza izin verilmiyor. iskele hizasından çıktığımız anda el kol yaptılar. denize zaten iskeleden giriyoruz. neden gidebildiğim yere kanoyla gideyim ki ? bananaya gelince 5 kişi gerekiyor fakat yaş ortalaması yüksek olan tesiste 5 kişi bulmak biraz zor. daha önce gittiğim bir tesiste ücretsiz sörf dersi aldım, su kayağı yaptım. kano ve sörfle istediğim yere kadar açıldım zira görevlilerin gözü üzerimizdeydi. anlayacağınız burada su sporlarından pek birşey beklemeyin.

çalışanlar çok güleryüzlüler.

ha ayrıca burası eğlenmek istiyorsanız tercih etmemeniz gereken bir yer. milta size daha sakin bir tatil sunuyor. yeme, içme, yüzme, güneş derken zaten akşama haliniz kalmıyor. yemekten sonra canlı müzik var. canlı müzik esnasında dans edebilirsiniz. fransız eğlence anlayışına göre düzenlenmiş bir klüp.