• çok yüksek ateşle hasta yatarken iş arkadaşlarımdan biri geçmiş olsun demek için aramıştı ama ismi yıllar önce vefat eden dedeminkiyle aynıydı.
  -iyi günler piyadepul hanım, ben ali demir
  +dedeeee. ühü ühü ühü
  -??!!
 • en yakın arkadaşlarınızdan birinin*, kız kaçırma girişiminde bulunduğu esnada bıçaklanarak öldürüldüğü şeklinde haberler almanıza yol açabilecek garip rastlantılar.
 • türk dilinde anlam kayması yaşamış bir kalıp. zira isim benzerliği diye etiket yapıştırdığınız isimler isim aynılığından muzdariptir. misal ayşe şahin isimli kimse ile ayşe şahin isimli kimse arasında bir isim aynılığı vardır. halbuki ayşe şahin ile ayşen kahin isimli insanlar arasında isim benzerliği olabilir...
 • bundan yaklaşık 10 dk önce yaşadığım olayı sıcağıyla anlatıcam.adım çok nadir olan bi isim. uçağımın kalkmasına yaklaşık bir buçuk saat olmasının verdiği rahatlıkla oturmuş kitap okuyodum kulağımda da kulaklık. bi ara ses kesildi şarkıda ve ismimin başka bir kapıda anons edildiğini duydum ve son çağrı olduğu söyleniyordu. kapı havaalanının diğer ucundaydı elimde kitap telefon sanki arkamda atlılar varmış gibi koştum. kapıya geldiğimde herkes adımı söyleyerek nerde bu adam diyolar geldim dedim kimliği verdim o sırada başka biri daha arkamdan geldi ve geldim dedi. onu aldılar beni uzaklaştırdılar. belkide türkiyede adımdan 2 kişi vardır ve ikimiz de aynı anda aynı havaalanındaydık o kadar korktum ki hala kalbim çarpıyo bunları yazıyorum ki biraz rahatlıyim diye ama hala ayaklarım titriyor.
 • son birkac senedir kabusum. biraz once pasaport kontrolunden gectim. gectim ama 10 dk falan surdu. gorevli 5738 tane kisiyi aradi.
  -(heyecanli bi sekilde boyle kirmizi bultenle aranan birini bulmus gbi ) ismi veriyorum kontrol edin.
  himm, isim benzerligiymis. (tuh der gibi boyle uzgun uzgun)
  diger vatandasliginizi gorebilir miyim?
  +oha , onun da mi benim gibi cifte vatandasligi var. (tc kimligimi verdim o arada)
  -hee yok, o tc vatandasi da sizin de tc'nizi gormek istedim. tckn'niz ondan farkli zaten de bi de bakmak istedim. belki tckn degistirmis olabilirsiniz farkli kimlik cikartip.
  +sahte kimlik icin tckn'mi degistiriyo olsam sence yine ayni isimle mi kimlik alirim?
  -hiiii..evet..dogru tabi.

  ayrica;
  (bkz: #27319562)
 • ülkede iki ismime ve soy isimime sahip bir tek ben olduğum için sorun etmediğim hededir. çok tuhaf bir isim kombinine sahibim lan. evet.
 • mevlüt çavuşoğlu (türkiye dış işleri bakanı) --- mevlüt m. altıntaş (katil polis)
  sergey lavrov (rusya dış işleri bakanı) --- andrey karlov (maktül büyükelçi)
 • aynı ad ve soyada sahip olan kişiler için kullanıldığında garip oluyor, benzeyen bir şey yok zira, aynılık var.

  bakınızı bile verilmiş daha önce: (bkz: isim aynılığı)
hesabın var mı? giriş yap