şükela:  tümü | bugün
  • orhan veli kanık'ın dalgacı mahmut şiirinde geçen bir dizeden ilham alınan, bülent eczacıbaşı'nın kaleme almış olduğu otobiyografik eseri. ayrıca birtakım akademisyenlerle de söyleşiler gerçekleştirmiş. bugün haberlerde gördüğüm, eczacıbaşı gibi marka olmuş bir yapının nasıl bu hale geldiğini anlatan, burada da en küçük parçadan başlayan bir kitap olduğu söylendi yazarı tarafından. yakın zamanda satın alıp mutlaka okumayı planladıklarım arasında da yer aldı. idefix'te ayrıca kitapla ilgili şu paylaşılmış:

    "iş insanı ne iş yapar? değişen dünyada yeni sorumlulukları nelerdir?karşı karşıya olduğumuz küresel, yerel sorunların çözümüne iş insanları nasıl katkıda bulunabilir? “dünyanın en iyi saklanmış sırrı” türkiye’nin yeni hikâyesi ne olabilir?
    bülent eczacıbaşı elinizdeki kitapta, yönetim, ekonomi,sürdürülebilirlik, toplum ve kültür-sanat alanlarına odaklanarak bu ve benzeri pek çok ufuk açıcı soruyu gündeme taşıyor. her biri konusunun uzmanı on akademisyenle gerçekleştirdiği söyleşilerden ve kendi deneyimlerinden yola çıkarak yakın tarihe,bugüne ve geleceğe ilişkin görüşlerini dile getiriyor.
    işim gücüm budur benim, iş dünyasını merak edenler, iş yaşamına yeni giren ya da girmeyi düşünen gençler için yazıldı."