şükela:  tümü | bugün
 • beyaz yakalıktan yalınayaklığa terfi ederek bisikletle tek başına seyahat eden bir kadının, hale sargın'ın yol hikayelerinin yer aldığı blog. okurken tazelendirir.

  http://isimgucumgezmek.com/
  https://www.facebook.com/isimgucumgezmek/
 • hala duymayan kaldı mı bunu? sözlükte sadece bir entry girildiğine göre belli ki kalmış. gelin size şahane bir şeyler anlatayım da güne mutlu başlayın öyleyse.

  'bazen güzel şeyler olmuyor değil' köşemizde bugün: hale sargın.

  bir başına yollara çıkmış ve beş senedir dünyayı pedallıyor inanır mısınız? güney amerika maceraları bir şahane. şu sıralar avusturya'da, geçenlerde hallstatt'taydı, gözlerimde yaşlarla takip ediyorum. ve ne kadar tatlı bir insan, tanımadan sevdiklerimizden!

  efendim kendisi beş senedir ekonomik sürdürülebilirliğini sağlıyor sağlamasına fakat eğer destek olmak isterseniz (ki bence olun, pek çok sebepten) kendi tasarladığı kupalardan bir adet edinebilirsiniz. ekstrem bir fiyatı yok, ancak sembolik ve özel tasarım bir ürün. 'bi akşam dışarda yiyeceğine' bir bisikletliye destek olabilirsin anlayacağın. ki ben 'dışarda yemeyen' bir insan olarak demin havalemi yaptım, siparişimi verdim. bu tatliş bardakla bir şeyler içtikçe hayallerimi hatırlayacağım. almak isteyenler için linki de şööööyle bırakıyorum. yılbaşı da geliyor, kendinize alamıyorsanız bile gezgin dostlarınıza böyle güzel hikayesi olan bir bardaktan daha güzel bir hediye olabilir mi? olabilemez bence.
  http://isimgucumgezmek.com/…n-kadin-elleri-projesi/

  ve kısa bir not.

  demin istanbul trafiğinden çıkmış mutsuz bir şekilde okula varmışken kendimi 'hale sargın doğum tarihi' diye googlelarken buldum. sözde master bitinceki yaşımla hale'nin yollara düştüğü yaşı karşılaştırıp 'tamam yeaa çok geç kalmamışım' diyecektim (ki aynısını kerimcan için de yapmıştım). sonra bir an durdum, zaman ve yaş kavramının aslında modern dünyanın bir yanılsaması olduğu böyle yıldırım gibi kafama düştü.

  vakti gelince dostlarım, vakti gelince hepimiz yollara düşeceğiz...