• vega'nın delinin yıldızı albümünün 2. şarkısı.

yanımdasın, hızla aynı uzağa gidiyoruz
    evler, pencereler...
    başka başka şeyler istiyoruz yollardan
    iplik iplik sisler var
    yollarda iplik iplik sisler

isim-şehir, şehir-isim
    yanımdasın, yine de sensizim
    gece inerken ağladığında
    elini tutan ben olsam
    unut onu

yanımdasın, hızla aynı uzağa düşüyoruz
    ilkler, son kereler…
    başka başka şeyler bekliyoruz yollardan
    unutulmuş şehirler var
    yollarda unutulmuş isimler

isim-şehir, şehir-isim
    yanımdasın, yine de sensizim
    gece inerken ağladığında
    elini tutan ben olsam
    unut onu

sen yine yasladın yanağını buğulu cama
    ihtiyacım var benim artık onu unutmana
    illa ki ağlayacaksan
    güzel gözlerine dolan ben olsam
    unut onu
  • "elini tutan ben olsam" kismina "yuzumu tutup kaldiran elin o kadar guzel o kadar arsiz" diye icimden eslik ettigim albumun en huzunlusu belki de.
  • vega'nın delinin yıldızı albümü (2017) şarkılarından.
  • şarkını youtube linkinin altında h.k. mahlaslı bir kişinin şarkıya dair yazdıkları pek güzel olmuş.

--- alıntı ---

siz gittiğinizde 20 yaşındaydım şuan 32... siz gittiğinizde üniversiteye başlamıştım şuan 30 yıl hemen geçse de emekli olsam derdindeyim... siz gittiğinizde aşıktım şuan adını bile hatırlayamadığım bir kıza, şimdi evliyim ve bir kızım var 10 aylık... siz gittiğinizde beş parasızdım ama hayallerim ve onları gerçekleştirecek enerjim vardı, şimdi tüm imkanlarım hazırken amaçsız, hayalsiz ve yorgunum... siz gittiğinizde herkese her şeye kafa tutabiliyor ve bununla övünüyorken , şimdi sivri köşeleri tek tek bulup onları törpülüyorum... siz gittiğinizde sigara içiyordum camel soft, şimdi sigarayı bıraktım camel de kendini bozdu zaten... siz gittiğinizde ülke daha güzeldi sanki, şimdi ekseni kaydı ülkenin bile her yer kaos korku... siz gittiğinizde gencecikti kalbim ve onlarca kadın sevdi, şimdi ise yarabandından görünmüyor kalbim... siz gittiğinizde hala kitaplara para veriyor, kaldığım sayfaların ucunuz kıvırıyordum uyurken, şimdi esiri oldum teknolojinin bende... siz gittiğinizde her şeyim tammış sanki, şimdi ise her şeyim yarım... bir daha gitmeyin...

--- alıntı ---?
  • hayatında rastladığın en temiz ruhlu insanla ta en başta dost olmuşsundur ve aslında aşık olduğunu söyleyememişsindir. her düşüşünde bir omuz ayırdığın bu kadına/adama kalbini ayırmışsındır aslında. ya da bana öyle geldi...

albümün öne çıkan parçalarından olacağını düşündüğümdür.
  • sizde aldınız biranızı bu pazar öğleden sonrasında tek başınıza bu şarkıyı dinliyorsunuz değil mi? bir de aklınızda unutmanız gereken biri var değil mi?
  • bazı şarkıları sadece dinlersin, bittikten sonra susar ve tekrar başlatır, dinlersin. biter; sonra tekrar başa alırsın, biter ve sonra tekrar başa. şimdi bitti, tekrar başa...
  • (bkz: durduk yere adamın amına koyan şarkılar)

"yanımdasın, yine de sensizim, gece inerken ağladığında, elini tutan ben olsam unut onu"

yorum yapamayacağım;

"sen yine yasladın yanağını buğulu cama, ihtiyacım var benim artık onu unutmana, illa ki ağlayacaksan, güzel gözlerine dolan ben olsam, unut onu"
  • çok güzel şarkı.

redd tınılarıyla.
  • çıkışı ile mutlu eden vega albümünün en bi beğendiğim parçası.

"yanımdasın, hızla ayrı uzağa düşüyoruz
    ilkler, son kereler
    başka başka şeyler bekliyoruz..."
hesabın var mı? giriş yap