şükela:  tümü | bugün
  • bir hosting firmasi http://www.isimtescil.net/
  • bu site sadece hosting hizmeti vermez, domain kaydı da yapar.
  • musteri memnuniyeti anlayisi sifir olan, destek konusunda gayet saygisiz olan domain kayit ve hosting firmasi.

ayrica, kredi karti ile alisveris yaptiginizda kredi karti bilgilerini kaydediyorlar uyarmak isterim.

kendilerine bu konuda attigim maillerden sonra hesabimi hic acmama karari alan firmadir kendileri. calinti kredi karti ile alisveris yapmayi engellemek icin kullanilan kredi karti numaralarini veritabanina kaydetmekte ilginc bir yontem tabi.

buda kredi karti numarasini sistemden silme talebime karsilik gelen cevaptir.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    kredi kartınızın sadece numarası tutulmaktadır ve sadece kredi kartınızın numarası ile de işlem yapılamaz güvenlik şifreniz vs. olmadan bu numaranın tutulması da cakinti kart ile işlem yapmaya calışan üyeleri bulmak içindir.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

yontemleride cok garip, ilk kullanimda kredi kartini sisteme kaydediyorlar eger baska bir hesaptan birisi ayni kredi karti ile alisveris yapmak isterse, "baskasinin kartini kullaniyorsunuz" diye hesabi deaktif ediyorlar. peki kartin esas sahibi olmayan kullanici ilk kullanirsa karti nolacak ? bunu bende bilmiyorum.
  • zamanında, gece yarısı yazmış olduğum destek talebine bayan bir müşteri temsilcisinin cevap vermesiyle beni dumur etmiş olan alan adı tescil firması. ertesi gün telefon açtığımda, beni yardım için 2 farklı bayana bağlamaları da (ki bunların sesleri hep güzel oluyor, sanırım voice challenge ile çalışan alıyor bu şirket) ömür boyu dumur kalmama sebep olmuştur.
  • mesai saatlerinde bakım yapan bir garip tescil sitesi.
  • "e güzel kardeşim ben kontrol panelime ulaşamıyorum sen nasıl domain servisi veriyon" denesi adamlar bunlar.
    hani nerde site nerede ? para kaybediyoruz burada bilader ya.
  • bazı sunucularında teknik problemler oluşmuş. 3 gündür bu problemi atlatamayan, muhtemelen arkadaşların problemin giderilmesinde çalışmalarının devam ettiği, uykusuz kaldığı firma. 3 gündür siteme ulaşamıyorum ama olsun, biraz bu arkadaşlar dinlenmeli ve ailelerine vakit ayırmalılar. site bekler.

edit : 1.5 hafta oldu değişen bir şey yok...
  • öncelikle klasik olarak bu hostingle bir ilişkiniz olmasın, bana hüdü büdü ettiler tarzında bir şey yazmayı her zaman gereksiz bulmuşumdur. ancak bilgi edinmek için olur da araştırırsanız kendilerinin müşteri ilişkilerinde nasıl bir yol çizdikleri konusundaki tecrübelerimi basitleştirilmiş olarak paylaşmak isterim.

* kendilerinin destek ekibinden merak ettiğiniz birkaç sorunun cevabını aynı anda öğrenmek isterseniz bilin ki her soruya yanıt gelmeyecektir. sadece en basit ve "şablon" cevaba uygun olanı cevaplamış olmak için cevaplayacaklardır. ve ama ben şunu da merak etmiştim diye üstelemeyin genellikle ona da yanıt gelmeyecektir.

* probleminizi gerizekalıya anlatır gibi anlatırsanız yanıt alabilirsiniz, ancak amacınız sadece yanıt almak olsun, içeriğini boşverin. bu şekilde durup dururken mutlu olacağınız bir sebep bulmuş olursunuz.

* örneğin ; bakım dolayısıyla veya bir problemden ötürü web sayfanız ve panelinize şifrenizle giriş yapamıyorsunuz. bu gibi sorunları "en kısa zamanda" kalıbıyla geçiştireceklerinden şüpheniz olmasın. bu problemin süresi uzadığında yollayacağınız sert mesajlara "panele giriş yapıp bilgilerinizi teyit edin." tipi bir yaklaşımda bulunabileceklerdir. sakin olun küfretmeden önce dediklerimi bir daha düşünüp "panele giriş yapamadığım için bilgilerimi düzenleyemiyorum" diyin. sakın ha bilgilerinizin eksik olduğunu söylemeyin, sözleşmenizi fesh etmek için adamların ekmeğine yağ sürmüş olacaksınız. size tuzak kurmalarından ziyade onları en başta kandırdığınızı düşünebilecek kadar temiz kalpli bir ekibe sahiplerdir.

* belki en önemlisi host hizmeti verdikleri insanları bir bok bilmiyor olarak görmeleridir, bu konuyu da şimdiden sindirin. web sayfanızı uçurduklarında serverımızda "file system hatası" 'ndan ötürü nadiren de olsa veri kayıpları yaşandı derlerse kendinizi şanslı görmeyiniz, nadir veri kaybı demek isimtescil dilinde sitenizin amına koyduk anlamına gelmektedir.

gece gece aklıma bu kadarı geldi...
  • hosting konusunda biraz sorunlu bir sisteme sahipler ama müşteri hizmetleri kısmı 7/24 destek vermekte ve sorununuzu anında çözmekte. kısacası paranızla rezil olmuyorsunuz.
  • an itibariyle domain yönlendirmelerini yapamayan hosting firmasıdır.."kritik" kodlu hata bildiriminde bulundum bakalım ne kadar süre içinde çözecekler..

edit: gece 02:00 itibariyle girdiğim ticket, pazar sabah saatlerinde çözüldü..