şükela:  tümü | bugün
 • ntv'nin çıtır ötesi spikerlerinden en yenisi. sanırım kendisi pek keşfedilmemiş henüz. birkaç sefer dünyaya bakış'ı sundu şimdi haber okurken duyulabiliyor. belki yine kendisini gösterir ve özlemimizi giderir. *
 • (bkz: ışın kılıcı) çağrışım uçsuz bucaksız bir okyanus.
 • kisa sari sacli, ntv haber spikerleri boy ortalamasinin ustunde sayilan, ingilizcesi guzel, kendi guzel hatun
 • haberleri sunum oncesinde ve/veya sonrasinda bir dirhem yorum katmak icin kivrim kivrim kivranan, bazen cumleye baslayip icinden cikamayan, heyecanli, hareketli ka$li ve cok gozluklu kisi...
 • ntv'nin sonay dikkayası olmaya aday yeni spikeri. kelimelerin sonunu "-yor" şeklinde değil de "-yo" olarak bitirmesi bazen sinirimi bozuyorsa da yine de görüntüsü sıcak. yorum ve sepmatiklik katmak adına bayağı bir kastırdığı ise her halinden belli oluyor. ntv spikerlerinin çoğunda görülen bir hastalık olan "cümlenin ilk birkaç cümlesini tane tane,diğerlerini ise hızla ve bir çırpıda söyleme hastalığı" maalesef bu hanım kardeşimizde de mevcuttur ki buhastalığın babası mehmet ali birand, yakın takipçileri aynı ekolden ali kırca, mithat berekettir. haber sunucularında bir dönem bu etki barizdir..ayrıca yine aynı kaynaktan gelme "gereksiz yerlere ııııı koyma hastalığı da " bu arkadaşlarda da mevcuttur.
  bombalı saldırılar sırasında o panikle birkaç kez hsbc kelimesini "eyçebiciii" (dikkat!! ciii) şeklinde söylemesi gözümüzden kaçmamış ama olayın şokuna verilmiştir. daha tazedir, büyüyünce geçecektir.
  (bkz: olsa da yesek)
 • ingilizce telaffuz sorunlarıyla bazen "yapmaaa" dedirten hatun kişilik. ah be güzelim, madem top yazılıp tap okunan ingilizce kelimeyi üstüne basa basa "top modeller" şeklinde okuyacaksın ,niye okuyorsun..best model falan de , uydur birşeyler..ayrıca kelimelerin sonundaki -yor takılarını da tam istiyoruz, geliyo gidiyo gibi laflar yakışmıyor ntv ortamına
 • yakın zamanda sırp asıllı bir manyak tarafından öldürülen (merhum) isveç dışişleri bakanı anna lindth'i andırmaktadır gözlüklü haliyle. ntv'de 'günün içinden' programının 'dış haberler' tarafını kotarır. sunumu her zaman heyecanlıdır. ntv'ye yakışan bir spikerdir.
 • soyadından çağrışım :
  (bkz: emin türk eliçin)
 • hakkında yapılan yorumları duyunca kendimden şüphe etmeye başladığım, sinir bozucu gözlükleri, alakasız soruları ve aksak ritim konuşması yüzünden öğlen vakitleri ntvye uğramamama neden olan spiker hanım.
 • daha önce cnn türk'teydi sonra ntv'ye geçti. baştan beri dış haberlerle ilgilenirken şimdi ntv'de öğlen kuşağını sunuyor. cnn türk'deyken iki lafı toparlayamaz insanı çıldırtırdı, şimdi yine problemli olmakla beraber daha iyi konuştuğunu söyleyebiliriz. saçları da düzdü sanırım, şimdi ki gibi sarı ve şekilli kesilmemişti. eskiden alelade bir televizyoncu havası vardı, ntv'de işe ısındı herhalde artık konulara hakim olduğunu belli ediyor. yine de bu ağır aksak konuşma ve zaman zaman içinden çıkılmaz hale gelen cümlelerle anchor olmasına daha çok var.