şükela:  tümü | bugün soru sor
 • maalesef kaçınılmaz bir gerçektir.

  ben mesele, gitar çalmaya bayılırım ama bunu her allahın günü konservatuvarda çalmak zorunda olsam herhalde nefret ederdim.
  rtük'te dizi denetleyen uzmanların normal hayatta dizi izleyememesi de bundandır. ya da oyun eleştirmenlerinin oyunlardan keyif alamaması.

  evliliklerdeki birçok sıkıntının temelinde de bu sorumluluk çıkmazı vardır belki de.
 • sorumluluk hayat bağıdır,ayak bağı değil. hiçbir sorumluluğunuzun kalmadığı gün, bir nefes dahi almak istemezsiniz, sizi temin ederim.

  mutluluk tam olarak bir dengede olma hali... her şeyden, ayarında. yoksa öyle pis kaçıyor ki ipin ucu.

  imza: az önce deli bir arkadaşla psikoterapi seansında, gerçek istekleri ile istiyormuş gibi göründükleri alt üst olan biri *
 • mutlaka aşılması gereken mental eşik, kendimde ve çevremde sıkça rastladığım durum fakat üstesinden gelebilen geliyor.
 • tom sawyer çit boyarken ve de boyatirken farketmiştir bunu. is nedir sorusunun cevabini arar.
 • misal erkekler için bu ciddi ilişki ya da evlilik gibi bir şeydir.

  ciddi ilişki + beraberlik + evlilik= sorumluluk.

  kadınlarla gönül eğlendir. gez toz. deliler gibi seviş. bunlar işin eğlenceli, zevkli yanları.

  erkekler zaten bir kadına öncelikle cinsel ihtiyacını karşılamak için yaklaşırlar. hiç inanmayın, kanmayın romantik sözlerine. hepsinin gözü et bürümüştür. yani kadının bedeni.

  gel zaman git zaman kadın ilişkiyi cinsellik yörüngesinden çıkartmak için adımlar atmaya başladığında eril bünyenin nohut ebadındaki beyninde alarm zilleri çalmaya başlar.

  artık o kadınlar görüşmek, sevişmek, gecelere akmak ilk günkü gibi zevk vermemeye başlar. eril kişisi bulduğu ilk fırsatta siktir olup gidecektir ve ardında kırık bir kalp bıraktığı gerçeğini umursamayacaktır bile.

  bu yüzden erkek milletine kesinlikle ama kesinlikle güvenip de hayatta yapmam dediğiniz hiçbir şeyi yapmayın.