şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kariyer.net mavi yaka edition.
 • tırt işler programı. ilanların çoğu özensiz ve internet kafedeki kantırcı veletlere yazdırılmış gibi yazım hatalarıyla, anlamsız kelimelerle, yarıda kesilen cümlelerle dolu.

  şuan program yeni olduğu için pek dişe dokunur ilan yok. ilanların çoğu sokaktaki elektrik direğine yapıştırılan el ilanları tarzında. genellikle hamal, satış elemanı, çağrı merkezi elemanı, nefes alabilme kabiliyeti olan bayan eleman tarzı ilanlar var.

  umarım ilanlar kontrolden geçip yayınlanıyordur. şuanda hiç kontrol ediliyormuş gibi görmedim yada ilan çok görünsün diye karışmıyorda olabilirler. skini sallayan 2 dkda ilan verecekse letgo gibi çoluk çocuk bununda içine eder. bizim millete makine kontrolde işe yaramaz insan kontrolü lazım.
 • yakın zamanda işçi arama bölümü ücretli olacaktır diye düşünüyorum.
 • (bkz: işin görülsün) ile kardeş cümledir.

  "ne demek kardeşim, senin işin olsun yeter."
  "ayıpsın dostum, yeter ki senin işin görülsün."
  gibi.
 • bugün üzerinden başvurduğum bir ilanla taciz edildiğim uygulama. kariyer.net altyapısında olduğu için indirdim, bir kaç yere başvurdum ve bu uygulama vasıtasıyla görüşmelere gittim. fena değil gibiydi.

  bu sabah konum olarak evimin yakınlarında görünen bir ilan gördüm. uygulama direkt olarak ilan sahibinin telefonuna yönlendirdi, adamı aradım. mail adresi istedim, whatsapp üzerinden atabileceğimi söyledi adam. buraya kadar her şey normal. ben özgeçmişimi son kez gözden geçirirken whatsapptan mesaj geldi burdan atabilirsin diye. cv'yi attım. daha sonra bana "biz dış görünüşe ve giyime dikkat eden bir firmayız. boydan foto atsana" diye bir mesaj daha geldi aynı numaradan. kıllandım tabi. adama haddini bildirecek bir cevap yazarken boy ve kilo sordu. hemen ardından da "off kalçaların da bayaaa iyiymiş. güzel dayanır sana." yazdı. ilk şoku atlattıktan sonra ağzıma geleni saydım ve engelledim. salaklığım spam olarak bildir ve engelle seçeneğini seçmekti. mesaj silindi. hemen müşteri hizmetlerini aradım, sağolsunlar hemen ilgilendiler durumla.