• farklı ülkeler gezmek çok güzel bir şey. farklı insanlar tanımak ufkunuzu genişletiyor. mesela viyana'da ingilizce dilenen dilenci vardı. kendimden utandım yani. ancak bu olay biraz farklı. bir yere gezmek için gittiğinizde hoş vakit geçirmek istersiniz. hayatın zorluklarını unutmak için tatile çıkarsınız. bu tarz gezilerde o zorlukları yanınızda götürürsünüz. yorgunluk, temizlikle ilgili sorunlar, sınırlı para - ulaşım - yemek... her anlamda dirençli insanların başarabileceği bir şey. başarabilen kişi de bir süre sonra inanılmaz bir tecrübeye sahip olur tabii ki. pek tercih edeceğim bir şey değil. yurt dışı seyahati benim gözümde sıkıntılı olmaması gereken bir tatil çeşidi.
  • interrail türkiye grubundan tanıdığım, ismi ibrahim akyüz olan genç. tıpkı benim gibi o da önce balkan ve ukrayna turu yapmış. ve tıpkı benim gibi onun da dünyayı karış karış gezme hayali var. tek ve en önemli farkımız, o hayalini yaşıyor. ben ise "nasıl olur, olur mu o iş" diye düşünmekteyim hala. aklımda sorular, ruhumda heyecan ve aşk var.

yolun açık olsun ibrahim arkadaş!
  • hayalim
  • su an yaptığım eylem, ama param yok değil. paris, amsterdam, brüksel, bruj, lüksemburg ve tekrar paris rotasından istanbula dönüş yapacağım.
    parkurumun bruj ayagindayim inanilmaz güzel bir sehir burası. mevsim sonu olmasi dolayısıyla mi bilemem ama sessiz ve sakin. tertemiz...

evet buralari gezmek için para gerekiyor. 10 günlük bir tur planladım günlük 50 euro sınırını koydum kendime ve su an bu limitin altında seyrediyorum... gezi bitince tüm maliyeti sizinle paylaşırım...
  • muhtemel sonu seyahatinden vazgeçip bir işe girmek olacak eylem. sabit gelir olmadıkça, ya da yolda geçimi sağlayacak bir yetenek yoksa, gerçeğe bulaştırılmaması gereken tatlı bir hayal, dedi. sistemin sunduğu canım yıllık izinler neyimize yetmez ki hem ? diye sordu ve ertesi gün istifa etti. dünya turu yerine bulunduğu ilçeyi turladı, ardından istifasını geri çekme dilekçesi verdi. şanslıydı işine geri döndü. böylece belki 80 yaşında 80 günde devri alem yapabilecekti. kahrolsundu.
hesabın var mı? giriş yap