şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en şanslı insanıdır.
  • kendi isinin sahibidir. sevdigi isi kurmustur.
  • işini sevmeyen insanların şaşırdığı kişidir.belkide sadece seviyor gibi görünür.bu sayede terfi alması normaldir.
  • sektörünü ve bağlı bulunduğu kurumu seven insan anlamına gelmez kafadan. sadece işini/ mesleğini seviyordur. dolayısıyla hayatı çekilmezdir. rastladığınız yerde merhamet gösteriniz, anlayışa muhtaçtır.
  • sağlık sektöründe neredeyse yoktur...başlığa yazayım diye ararken yine bu başlığı benim açmış olduğumu görmek...hüzünlerin en büyüğü...ne diyim ya sevmiyorum kardeşim...2 gün kendin olabilmek için 5 gün bir başkası olmayı...yazık bana.
  • önce bir işinin olması şart.
  • ...
  • ben de bunlardan birisiyim. 3 yıl önce çalışmaya başladım, en başından beri severek yapıyorum, umudum o ki zamanla azalmaz. çok azdır günün sonunu beklediğim. tek sevmediğim kısım maaşım ve bağlı olduğum bakanlık, onu da mesleğimin işim olması sebebiyle tolere ediyorum, "en azından işini özgür bir ortamda yapıyorsun" diyorum.
  • mesai saatinde sözlükte oyalanmaz.
  • yurtdışında türlü hayallerle sevdiğim bölümü okudum. türkiye'ye gelince en baba işler beni bekliyordu düşüncemde. üniversiteyi bitirdim geldim vatana. güya vatanımıza hizmet edecek bir mühendis olacaktık. tabi vatan topraklarını çoktan çomar sürüsü işgal etmiş. tüm kurumlar torpille yeğen alıyorlar. sağlık sektörüne girdim. genel olarak nasıl ameliyat satılır, işin pazarlama kısmı nasıl olur öğrendim. tabi en büyük avantajım 2 farklı dil bilmem ve pazarlama işini sevmemdi. daha sonra estetik operasyonlar yapan bir hastaneye girdim. işimi sevsem de kötüye kullandılar. haftada 6 gün çalışıyordum elime gelen para 2500 lira civarını geçmedi. sonrasında işimi iyi yaptığımı bilen farklı bir hastaneden teklif aldım. çok düşünmeden hemen geçtim. şimdi gayet rahatım. kendi işimin patronuyum ve aynı zaman da ustlerimden çok şey öğreniyorum.

kendi isteğime göre esneyen çalışma saatleri, türkiye şartlarında iyi bir maaş, sağlık turizmi konusunda kendimi daha da geliştirmek, yabancı dilimi aktif kullanabilmek gibi pek çok avantajım var.

işin özü şu güzel kardeşlerim. eğer güvenilir tanıdıkların ve çevren varsa hayalindeki iş için çalış çabala, zorluklara katlan. ama bunlar yoksa ve azimliysen. hemen git yabancı dil öğren. yabancı dilden kastım ielts, toelf, yds, amerikan kültür kafası değil. git bir dili nasıl konuşman gerektiğini ve konuşacağın insanların kültürlerine biraz hakim ol. sonra yeteneğin olduğunu ve potansiyelin olduğunu düşündüğün bir konuda diploma falan dinlemeden en alttan da olsa ezilerek bir iş bul. gerisi çorap söküğü gibi gelecek güven bana.

kendi kurallarını kendin yazmaya başladığın gün işini sevebileceğini öğreniyorsun.