• fazla sevgiyi dışa vurmak için harika bir yöntemdir. sevdiğim insanları ısırmaya bayılıyorum.
  • sadece çok ve farklı sevilen insanlara karşı yapılan eylemdir. benim de en sevdiğim insanları sevme şekillerimden biridir. genelde ısırdığım insanlar durumdan şikayetçi olsada bu şekilde sevdiğim insanlar sayılıdır. böyle seven insanların karşılaştığı ise ısırdıkları insanların bunu yapacağını farkettikleri an kaçmasıdır. ama o zaman daha zevkli ve eğlenceli olur :)
  • benim de en basit haliyle ust kollarin arka kisimlarini isirarak gerceklestirdigim sevgi gosterme bicimidir.

zaten dokunmatik insanim. dokunmadan yapamam. icimdeki sevgi depresince aniden vaziyet alip isiriveriyorum. cok sevdigim bir ozelligim *
  • altında yatan psikolojik gerekçeyi aradığım sevme şeklim

sevgilimi de ısırarak seviyorum kedimi de. kedimi öpmelere doyamıyorum şerefsiz inanılmaz tatlı bir şey yiceeeemmmmm diye seve seve en son bir tadına bakıyorum (sakin olun boynundan acımayan yerlerden) sevişirken ya da yolda yürürken içimden geliyor sevgilimi ısırıyorum ama neden? annemi babamı da ısırasım oluyor acaba neden
  • özellikle insanların aşırı tatlı bebekleri gördüğünde gerçekleştirdiği eylem. ancak tabii sadece bununla sınırlı değil. insanlar, bazen karşı tarafa duyduğu aşırı sevgiyi de bu şekilde ifade etmek isteyebiliyor. tabii insanlar böyle bir davranış sergiler de hakkında bilimsel bir araştırma yapılmaz mı, tabii ki yapılır ve yapılmış da zaten.

yeni doğan bebeleri koklayan kadınların beyinleri, mr (magnetic resonance) ile görüntüleniyor. görüntüleme sonrasında kadınların aldığı bu kokunun, beyindeki ödülle ilgili bölgeyi aktifleştirdiği görülüyor. beyindeki bu bölge, aynı zamanda sevdiğimiz bir yemeğin önümüze geldiği zaman uyarıldığı bölge.

yani o anki aşırı sevgi göstergesi olan bu davranış, aslında beyindeki sevdiğimiz bir yemeği gördüğümüzde aktifleşen bölgeyle çakıştığı için meydana geliyor.

ancak buna ek olarak genlerimizdeki evrimsel mirasın da bunda bir payı olabileceği düşünülüyor. "sosyal ısırma" olarak adlandırılan benzer bir davranış, mayöjnlarda da görülüyor.

kaynak
  • gördüğüm kadarıyla, kadınlar yapıyor bunu.

erkeklerle, o derece samimi olmamamın da payı olabilir bu tespitte.*

editto: severken ben de isterim ısırmayı ama dişlerim çok sivri, başka durumlarda ısırmayı tercih ediyorum o yüzden.
  • ısırarak sevilmek güzel de, saçla oynanması kötü
  • bir erkek olarak sevgilimin yapmasından çok hoşlandığım şey
  • neyi ısırdığınıza göre değişir.

bazen çok acı verici olabiliyor. *

tanım: sevme biçimi.
    (bkz: bdsm)
  • yeğenlerime bol bol yaptığım ve keyif aldığım eylemdir.
hesabın var mı? giriş yap