şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray'ın ünal aysal döneminde parasal tüm işlemlerin kontrolcüsü kişidir.
  aynı zamanda hollanda ligi takımlardan fortuna sittard'ı satın alarak kulübe çağ atlatmış ve 1.lige taşımıştır.

  ayrıca transfer ve altyapı politikası da mükemmele yakın olan kişidir. scout/alt yapı koordinasyonunu bizzat kendisi yürüttüğünü daha önceki demeçlerinde de görmüştük. türk kulüplerinin böylesine bir zekayı nasıl ihraç edebildiğine şaşırıyorum, hem de mevcut transfer politikalarına baktıkça.

  --- spoiler ---

  g.saray'da ünal aysal yönetiminde mali işlerde görev yapan ışıtan gün'ün, tarık çamdal'ın üçte bir maliyetine fortuna sittard'ı satın alması kulübün kaderini değiştirdi. 2002'den beri 2. lig'de düşmeme mücadelesi veren fortuna, çağ atlarken ülkede en çok konuşulan kulüplerden biri old
  --- spoiler ---

  kaynak
 • türkiye futbol federasyon başkanlığına ismi geçen, profesyonel yönetici şahıs.
 • bugün lig radyo'da emrah kayalıoğlu'nun programına konuk olmasıyla tanıdığım fortuna sittard başkanı. akreditasyon programını vakit bulduça takip ediyorum, fakat bugün uzun zamandır en çok keyif aldığım spor yayınını dinledim.
  aysal döneminde mali işlerde bulunan gün, sonrasında rotayı yurt dışına çeviriyor ve batma noktasındaki kulübü satın alıyor. sonrasında ise hikaye futbolda yöneticilik nedir, nasıl yapılır adlı bir vakaya dönüşmüş. programın başındaki 5-6 dakikalık girizgahı emrah kayalıoğlu gibi futbola çok geniş pencereden bakabilen birini ve yanında bizleri olumlu anlamda şaşırttı. ekonomi görüşü ve bilgisinin yanında vizyoner hamleleri de bu başarıda büyük rol oynamış. mobil uygulama ve wi-fi stadyum gibi ilerici uygulamaları önde tutması ve zamanlamadaki ısrarı kulübü farklı alanlarda lider yapmış. en az bütçe ve en düşük yaş ortalaması ile küme yükselmeleri de sadece ekonomik alanda değil, kadro mühendisliğindeki başarılarını da gösteriyor.
  ışıtan gün ilerisi için de gerçekçi hedefler koymuş. en büyük değil, en iyi yönetilen kulüp olma hedefi gelecekteki amaçları.
  daha buraya sığmayacak çok faydalı ve ufuk açıcı bilgiler verdi. ülke futboluna bakışı da beklenenin aksine olumlu. yönetsel başarıyı tatmış birinin gözünden hala çıkış yolu ve çözümler olduğunu duymak ayrı umut verdi.
  umarım hollanda macerasında daha nice başarılar elde eder ve ülkemiz futbol yönetiminde kendisi gibi rasyonel kadrolarla bu sefer bir ülkeyi batma noktasından başarıya taşır.
 • bir gün kendisinden sürekli gitmek istediğim ancak biletini bulamadığım başkanı olduğu fortuna sittard’ın maçı için bilet rica etmiştim de mesajı görmesine rağmen iplememişti. üstelik o zaman takım 2. lig’deydi, biz de gurbetteyiz. şimdi fortuna sittard her gol yediğinde sevinir hale geldim.

  bu da böyle bir anımdır.
 • galatasaray’a bir gün başkan ya da en kötü sportif direktör olmasını umduğum kişi. 3 yıl lazım bu adama. sonra istesek de bırakamayız.
 • futbol ve kulüp yönetimi konusunda düşüncelerini şurada bulabilirsiniz;

  https://youtu.be/vee9zp6tha4
 • burak elmas yönetiminde yer alan isim. cenevre'de futbol finans strateji eğitmeni. enteresan işler yapabilir.
 • burak elmas yönetiminde yapılan görev dağılımı sonrası futboldan sorumlu yönetici olmuştur, pek de güzel olmuştur.
 • galatasaray'da futboldan sorumlu yonetici oldugu haberini duyunca basliginda buldugum roportajini izledim. fikirlerini umarim gerceklestirme sansi bulabilir. ben maalesef gorev suresini tamamlayamadan istifa edecegini dusunuyorum. futbol hakkinda ki guzel dusuncelerini hollanda'da uygulamaya devam edecektir. burasi turkiye burada altyapi falan neler diyorsun sayin isitan gun ...

  https://www.youtube.com/watch?v=vee9zp6tha4
 • korkuyorum sözlük. bu adamın da tahmin ettiğim gibi çıkmasından korkuyorum.

hesabın var mı? giriş yap