şükela:  tümü | bugün
 • akp'li ali ihsan yavuz'un istanbul yerel seçimleri ile alakalı iddiası.

  öyle bir iddia ki, eğer kabul görürse türkiye'nin yarısı resmi olarak inşaatta yaşıyor demektir.

  bu işin ucu bombok bir yere çıkacak demedi demeyin.
 • kesin hepsi de oyunu a. k. partisine vermişlerdir... hem hile yap, kazanırsan ne ala, hem de kazanamazsan hile yapıldı, ben yapmadım de...

  güzel değil mi böyle?
 • çoğu kırsal kesimde yaşayan vatandaş ( köy kasaba vs.) yaptığı yerleşim birimine ruhsat,iskân ve hatta tapu bile almaz. direkt yapar tarlasına oturacağı yapıyı ve devam eder hayatına. bu yapılarda internette sorgulama yapıldığında zaten bırak iskânı ruhsatsız olarak gözükür.bunları söyleyenler bunun böyle olduğunu hepimizden daha iyi bilirler. amaç tamamen insanları provoke etmek olunca böyle kötü niyetli iddialar da ortaya atarlar algının hasını da oluşturmaya çalışırlar. yeter ki kendi kurdukları düzen tıkır tıkır devam etsin işlemeye.
 • iskanı olmayan yerlere seçmen kaydedilmesi dediklerini açalım da insanlar ne olduğunu öğrensin. iskan dedikleri şey basit anlatımıyla yapılan inşaatın daha önce taahhüt edildiği şekilde bitirildiğine dair belediyeden yapılan kontrol sonrası verilen onaydır. iskan bina kullanıma başlandıktan belirli bir süre sonra verilebilir. (zaman zaman 1-2 yıl sürebilir bu) bu süre içinde kat malikleri tapularını toprak hissesi üzerinden alırlar. su ve elektrik, şantiye için verilenden ve ortak kullanılır. sadece doğalgaz abonelikleri oturan şahısların üzerine sözleşme edilebilir. istanbul’da şu an onbinlerce iskansız evde yaşayan aile var ve bu gayet de yasal bir durum. ali ihsan yavuz cidden saçmalamanın sınırlarını zorluyor.
 • kentsel dönüşüm adı altında yapılan deli inşaat furyasının sonucunda özellikle dönüşümün hissedildiği kadıköy, maltepe, ümraniye, ataşehir gibi ilçelerde bir çok yeni konut yapıldı. bunların önemli bir kısmı çeşitli sebeplerden halen iskansızdır ancak elektrik, su, doğalgaz, internet, telefon bağlanmış durumdadır. iskanı alınmış yapılardan görünürdeki tek farkı halen şantiye elektriği ve suyu üzerinden ortak olarak faturalandırılması. müteahhitler bu ekonomik kriz döneminde iskan için projede revizyona gitmeyi, düzeltmeleri uygulamayı, harçları yatırmayı öteliyor. onbinlerce konut bu durumda. sektördekiler de çok iyi biliyor bu durumu. hatta kendim mimarım ancak şahsi olarak oturduğum binanın da henüz iskanı alınmamış durumda. bu durumda akp'nin hedef gösterdiklerinden biri de benim sanırım.

  ne güzel dünya. bir rant kapısı yarat. müteahhitler kaçak göçek nasıl olsa kılıfına uydururum diye inşaatı tamamlasın. sen de devlet olarak gel elektrik, su, doğalgaz bağla. iskanı almayan müteahhitlere cezai şart uygulama. şikayetleri görmezden gel. ikametgahın o konuta alınmasına izin ver. seçimde kaybedince de "bunlar inşaat. iskansız yerlerde zibilyor seçmen gözüküyor!" diye propaganda yap. ulan imar barışı diye bas bas bağırdığınız olayla iskanın olmamasını geçtim; ruhsatsız, tarla tapulu onlarca yapıyı resmen tanıyıp, kabul ettiniz. saçmalamakta sınır tanımıyorsunuz.

  çıkmaz buradan bir şey, sırf laf kalabalığı.