şükela:  tümü | bugün
 • bir gemicilik deyimi
 • kararsız denizci deyimi.iskele sancaktan kastedilen de sağ sol çatışması sanırım.
  ama sağ yeşil sağ, sol kızıl sol anlaşılan.
 • açılamayan haber kanalı atr'nin genel yayın yönetmenliğinden yeni safak gazetesi genel yayın yönetmenliğine geçen mustafa karaalioglu'nun sunduğu kanal 7 programı.
 • an itiariyle mahşerin 4 abeci sinden 3 ünü * * * ve tarikatçı, başında bir çoban olmadan yaşayamayacağını açıklan (kızmasın valla kendisi açıkladı bunu, ispat ederim.) ömer lütfi mete efendi yi ağırlayan program.

  konuyla alakalı diğer linkler:

  (bkz: uluslararasi para fonu)
  (bkz: ataturk yasasaydi avrupa birligi hakkinda ne derdi)

  not: mehmet altan sonunda itiraf etti soruyu; "atatürk devrimleri türkiye'de oturdu mu?" ayrıca yine demagojiye başladı; "bebek ölümleri.." ve kendisi korktuğu tehlikeler içinde 'hiç nobel alamamamış olmamızı' da saydı.

  ah ah..
 • bugünkü hrant dink suikasti ile ilgili çeşitli kanallarda tüm gün süren yayınlar içinde en doğru düzgün ve aydınlatıcı olandı. katılanların hepsi dink'in arkadaşları -ki aralarında nuray mert, ali bayramoğlu ve fehmi koru da vardı-, onu yakından tanıyan kişiler idi. lüzumsuz, kafa karıştırıcı tahminler, komplo teorileri üretmektense dink'in kişiliğine ve dünya görüşüne eğilindi, bu olayın oluşmasındaki nedenler üzerine tartışıldı ve bundan sonra ne olacağı, ne yapılması gerektiği üzerinde duruldu.
  bütün gün tüm kanallarda hrant dink suikasti ile ilgili hemen hemen tüm yayınları takip ettim. genelde maalesef ve maalesef, yine duygusal sapmalar ve taşmalar, birilerini günah keçisi ilan etme ve envai çeşit komplo teorisi üretme yönünde iştahlı çabalardan fazlasını göremedim. bu türden tepkileri ölen birinin ardından vermek bana bazı anadolu adetlerini hatırlatıyor. deliler gibi dövünerek ağlamak, bağırmak ve etrafın olabildiğince ilgisini çekmek, öyle ki parayla "ağlayıcı" tutmak gibi adetler bunlar. ben en az "berdel" kadar iğrenç buluyorum. hrant dink bu ülkenin yanlış bilmiyorsam 62. basın şehidi. onun ölümünden haz duyanların pek çoğu çanakkale şehitlerini sahipleniyorlar. tıpkı tanrı'nın sahiplenilmesi gibi bir şey bu baksanıza. ekranlarda hrant dink'in aslında bir yurtsever olduğu kekeleniyor. adam ölmüş gitmiş. ayakkabısının altı delik, demek ki kimseden tek kuruş yememiş bir vatansevermiş deniyor, gazete serili ölüsünün ayağındaki pabuca zumlanıyor. bu şizofrenik bir durumdur. ölenlerin sahipsiz, garip gitmelerinin, hatta ve hatta bok yoluna gitmelerinin nedeni budur. toplumsal belleğin olmamasının nedeni de budur. bir insan ölüyor. ama kimilerine göre bir gazetenin genel yayın yönetmeni, kimilerine göre bir türk düşmanı, kimilerine göre bir yurtsever, kimilerine bir bilmemne ölüyor, sadece bir meslek adamı ölüyor. hayır yahu, bir insan ölüyor, insan! bir ailesi, bir gazetesi, bir etnik grubu, bir vatanı, dünyası, sevenleri, sevmeyenleri olan bir insan, hepimiz gibi bir insan kurşunlandı bugün.
 • an itibariyla sunmayi beceremeyen bakan yalama uzmaninin tarafli programi.*
 • kuresel isinma cozumu olarak tum enerji santralerini kapatalim nukleer santral kuralim diye dahiyane cozum getiren dallayaman sunucunun icler acisi programi.*
 • akp hukumetini yalamak adina hazirlanan, tartisma programi adi altinda, yapilan tartismaya, izin vermeyen tarafli program.
 • gemici retoriginde sirasiyla sol ve sag anlamlarina karsilik gelen ve bu dilde baskaca da hicbir ozel anlami olmayan ikili
 • iskele sancak adıyla sağ/sol ayrımına gönderme yapan program.

  bunun yanında, sağ tarafın (sancak) ye$il, sol tarafın ise (iskele) kırmızı olması pek manidardır.
  gel de karı$tır karı$tırabilirsen!
hesabın var mı? giriş yap