şükela:  tümü | bugün soru sor
 • murat akar isimli kişinin yaptığı süper eylem,

  adeta ikinci bir rüzgar çetin davası.

  --- spoiler ---
  ayşe atasayar’ı kasten öldürme suçundan 25 yıl hapse çarptırılan murat akar'ın cezasını yargıtay'ın bozmasının ardından dava yeniden görüldü

  bozma kararına uyan mahkeme, sanığa "yaralama" suçundan 12 yıl hapis verdi, bununla da yetinmeyerek tahliye etti

  yargıtay 1. ceza dairesi, adı fatih projesi yolsuzluğuna da karışan murat akar’ın milli eğitim bakanlığı çalışanı ayşe atasayar’ı dövdükten sonra 2 gün hastaneye götürmeden ölümünü bekleyerek işlediği cinayete ilişkin davada akar hakkında “kasten öldürme” suçundan verilen 25 yıl hapis cezasını, sanık lehinde bozdu. yargıtay, sanığın, cezasını neredeyse yarı yarıya indirecek olan “kasten yaralama sonucu ölüme neden olma” suçundan hüküm kurulmasını istedi. bozma kararı üzerine dün ankara 12. ağır ceza mahkemesi’nde yeniden görülen davada atasayar ailesinin avukatı, mağdurun çok yoğun şiddete uğradığını, vücudunda 66 yara olduğunu, kafasına sert cisimli vurulduğunu ve sanığın öldürme kastıyla hareket ettiğini kaydetti. ancak mahkeme, yargıtay’ın bozmasına uyarak sanığa daha önce “kasten öldürme”den verilen 25 yıl hapis cezasını geri çekerek, “yaralama sonucunda ölüme neden olma” suçundan 12 yıl hapis cezasına hükmetti. 3 yıldır tutuklu olan sanığın tahliyesine de karar verildi. tahliye gerekçesi olarak mahkeme, “temyiz incelemesi uzun sürerse, sanık açısından tazminat gerektiren bir durum olabilir. bu da devletin tazminat yükümlülüğü altına girmesine neden olur” dedi.
  --- spoiler ---

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…__tahliye_edildi.html
 • şule çet cinayetinde de açıkça anlayabilirsiniz. bunlar şeriatı getirmek için ilk adım olarak kadını sindirmeye, değersizleştirmeye çabalıyor.

  meriçlik falan umrumda değil. gerçekten tablo çok net. kadını sustur, öldür, eve kapat. ben demiyorum inandıkları din, kültür diyor.
 • (bkz: yukarı)
 • demek ki neymis, eger yeterince guclu insanlari taniyorsaniz gercekten de istediginiz her seyi yapmakta ozgursunuz.
 • kanım dondu okurken. hukuk bazıları için ne güzel bir şeymiş, her suçu affedebiliyormuş.
 • bunca ilgi alakaya rağmen hala amerikalıları geride bırakacak seri katiller çıkartamıyoruz. bence milli otomobilden daha önemli bir sorun bu, üzerine gidilsin...
 • hukukun katlidir.
  ne demek lan, yargılama uzun sürerse devlet tazminat ödeyebilir, bu nedenle tahliye edilsin?
  mazlumun hukukunu korumak yerine devletin kesesini düşünen yargının ortasına sokayım.
  siktirin istifa edin ya da mahkemeleri kaldırın devlete yük olmasın, millet başının çaresine baksın.
  o zaman devlet, yargı ne bok yemeye var amk?
 • ben bu haberi nasıl kaçırmışım?
  gündem oluşturması gereken tahliye haberidir.