• -iskenderun vilayetimizi (hoa?) kuran onemli sahsa dedesi tarafindan verilen ad.
  -kebabi da vardir, onu da ilk yukardaki sahis bulmustur.
 • bir dernek, isken-der
  bir dersane, isken-der saneleri
  hoaha (bkz: igrenc espri)
 • büyük olanı kumandan küçük olanı şairdir.bunlardan başka bir de 1.5 olarak servis edileni vardır ki; en makbulü bu olup şairin kaleminden çıkmışcasına leziz, bir kumandanın kudretine sahipmişcesine de azametli bir yemektir.
 • insanin memlektten uzakta en cok ozledigi seylerden biri
 • icq'da breeze nikli, yengeç burcundan ırz düşmanı sapığın ta kendisi.özellikle bayanlara duyurulur..
 • tarihe iz bırakmış üç iskender vardır:
  birincisi makedonya kralı filipin oğludur, milattan önce yaşadı ve genç yaşta daha 33'ündeyken öldü. onüç yaşında aristo'nun terbiyesine bırakıldı. yirmi yaşında hükümdar oldu. yunanistanı, iran, anadolu, suriye ve mısır'ı aldı. iskenderiye şehrini yapdı. akabinde horasan, hirat ve belh'i de aldı. rivayete göre bu zaferler, ahlakını bozdu. zulme başladı. işret ve sefahat içinde öldü.
  ikinci iskender, çok eski yemen hükümdarı olup, birinci iskenderden ikibin sene önce yaşamıştı. çin'e kadar gitmişti. adı münzir idi.
  üçüncü iskender, kuran-ı kerim'de zülkarneyn adı ile bildirilen, mübarek bir zattır. peygamber veya evliyadandır. doğuya ve batıya gitdiği için zülkarneyn denildi. yafes soyundan idi. hızır zülkarneyn'in kumandanlarındandı aynı zamanda teyzesinin oğlu idi. birinci ve ikinci iskenderlerden önce yaşadı. ibrahim peygamber ile görüştü. duasını aldı. avrupa ve asya kıt’alarının bir kısmına malik oldu. asyanın kuzey doğusundaki mümin türklerin ricası üzerine yecuc ve mecuc kavminden korunmak için büyük duvar yaptı. bu sed, iki dağ arasında, altı kilometre uzunluğunda, yirmibeş metre genişlik ve yüz metre yükseklikte idi. taş ve demirden yapılmıştı. sanılanın aksine bugün, bilinen çin seddi değildir. yecüc ve mecüc sed arkasında kaldı. sedden dışarı kalanlar, türklerdir.
  bugüne kadar bahsi geçen bu üç iskender tarihçiler tarafından bile karıştırılmaktadır.
 • "seni bi daha ararsa iskender benim diceksin" repliğinin sahibi olan kişi.
  kulakları epeyce çınladı bugün.
hesabın var mı? giriş yap