şükela:  tümü | bugün
  • yıllar önce bir televizyon programında, kafasının üstünde bir nur halkası olduğunu ve bunun fotoğraflardan rahatlıkla gözlemlenebileceğini iddia etmiş enteresan, temiz yüzlü bir insan evladı. dine bilimsel yaftalar yapıştırmayı seven ve tüm bunları da tasavvufla ilişkilendiren bir söylemi vardır. söyleyene değil de, dinleyenleredir isyanım.
  • o, sadece görebilen gözlere parlayan bir güneş.
  • şizofren dede videosundaki bir anda nerden geldiği belli olmayan bir vahiy alan adam.
  • tatilimin ortasında eve kuran okuycam diye dalan sapkın müridi sayesinde haberdar olduğum bu adamın müridleri ki ona mürşid derler, bir kişiye yapışıp tutunmadan müslüman olamayacağımızı iddia ediyorlar.
    allah'la arama bir kulun giremeyeceğinden dolayı mezhebe bile inanmadığmı söylediğimde de beni kafir ilan etti ve dedi ki allah sizi korumazzz. neden.. çünkü mürşidiniz yok. tevbenizi kabul etmez... neden, çünkü bir mürşidin önünde tevbe etmediniz.
    beni koruyan ve hala yaşatan kim ki acaba?
    allah'ın merhametinin tüm günahlardan büyük olması da şeytanın vesvesesiymiş. neden hep almancıların evine girmeye çalıştığını da anlamış değilim.
  • kafadan bir kac bin yil gec dunyaya geldigi belli birisi.
    halbuki zamanlamasi iyi olsa peygamber bile olabilirdi.
  • geçtiğimiz günlerde üzerinde uzun araştırmalar yaptığım kişi. neden ?

camiden çıktık, akşam namazından sonra, caminin avlusunda sohbet ediliyor. bir ara muhabbet mürid mürşid muhabbetine geldi. ben ki en büyük mürşidin kur'an olduğuna inanmışlardan olarak, mürid mürşid durumlarına biraz tereddütlü bakarım. inanıp bir mürşide bağlanana sözüm olamaz lakin, ben uzağımdır bir mürşide bağlanmaya. her neyse, konu açıldı, bu evrenesoğlu'nun müridi olduğunu sonradan öğreneceğimiz bir hoca, bana neden böyle düşündüğümü sordu. ben de uzun bir izah ile efendice düşüncelerimi paylaştım.

hocamız eğer bir mürşidim olmazsa, amellerimin boşa gideceğini söyledi. kur'an'ın neresinde bunun yazdığını sordum, bana iman ayetlerini okumaya başladı. imanımın tam olduğunu, soruma cevap vermesini nazikçe rica ettiğimde de, '' bildiğin gibi yap, cehennem kuyularından bir kuyuya gidersin'' dedi..

ben dinimi biliyor olmama rağmen, bu söz içime çok oturdu. arkadaşlarım yanımda olmasalar belki ağlardım. zira bir müslüman ancak ve ancak kendisine kafir denilirse bu kadar şiddetli derecede kötü hisseder..

ben yılmadım, hocayla ilmi konulara girdim çıktım. maksadım mürşidinin kim olduğunu öğrenmekti. bir aralık ağzından kaçırdı. iskender ali mihr, yani iskender evrenesoğlu, diye. ben de o günden sonra hummalı şekilde araştırdım bu zatı. hoca gerçekten müridliğinin hakkını vermiş dedim kendi kendime, zira bu zat da hocanın söylediklerinin aynını söylüyordu. menzil dergahında bulunan kimseler ise, bu zatın önceleri menzil'e bağlı bulunduğunu, sonra ayrıldığını söylüyorlar. allah-u alem.

nihayetinde ben mürşidimle mutluyum halen, kur'an- ı azümüşşan ile..
  • nur tv de sabahtan aksama kadar vaaz veren adam .. an itibariyle vaazında geğirmek, vaaz konusu da diğer insanlara karsı guler yuzlu olmak , anlayıslı olmak.. dayı yuzumuze geğirdin bi de öğüt veriyosun ohh ne ala..

olm bu adamlar bu paraları nerden buluyo lan adam uydudan yayın yapıyo mınako , bide iki kaşının ortasında hintli noktası gibi bi siyah nokta var adama bakarken oraya odaklanıyorum , hipnoz olucam diye korkuyorum valla ..
  • yıllar yıllar önce öğrenciliğimizde evde demlenirken sürekli bu heidi'nin dedesini açar sanki hipnoz olmuşcasına dinler dinler içerdik. sinirleri alınmış gibi sakin konuşma edası, tv ekranını dolduran vatkalı ceketiydi belki bizi büyüleyen. o kadar saat dinlerdik ama ne anlatırdı bilmezdik. iyi yanı, normal birayı extra yapıyor olmasıydı. gece gece nereden aklına geldi derseniz, kanalları dolaşırken an itibariyle denk geldim. bunca yıl sonra adam ölmemiş ölmediği gibi hiç değişmemiş.