şükela:  tümü | bugün soru sor
 • derste kendisine pezevenk diyebilecek kadar rahat, her ders en az 10 dakka güldürecek kadar komik, ve dersi size öretecek kadar iyi bir hocadır.
 • 19 temmuz 2009 tarihinde star gazetesinin pazar eki olan ve kişisel görüşlerin yer aldığı ekinde eğitim üzerine çok güzel bir yazı yazmış olan insan.

  üniversite öğrencileri arasında bir test yapılıyor. şu kelimelerin anlamları soruluyor. mürşit, pars, iptidai, değirmi, bön veya alık. sonuç facia.

  her yere ilkokul yerine doğru dürüs üniversite açmamızın şu sonucu doğurduğunu turhan hoca'dan aktarmış. "okuma yazma bilmeyen cahile okuma yazma öğretirseniz okuma yazma bilen cahil elde edersiniz."

  sanayi devrimini sonrada alan ülkelerin (türkiye gibi) 300 yılda yapılabilecek şeyleri 70 yıla sığdırmaya çalıştığından ve sığdıramadığından, öss kuyruklarının olduğunu, herkesin beyaz yakalı olmak istediğini ama piyasanın buna elverişli olmadığını anlatmıştır.
 • http://www.turkdirlik.com/turkculuk/ioksuz0010.htm

  gerçekten de süper ve komik bir hocaymış. pek sempatik canım, her eve lazım.

  "yine atsız’ı hatırlıyorum:

  bir gün sabrın tükenir, silahını kapınca,
  haykırarak çıkarsın yurdunun dağlarına.

  allah böyle bir gerek göstermesin ama 1969’un ülkücülerinin ataları, 1919’un ülkücüleri, işte tıpkı öyle yapmışlardı. hemen tam yarım asır sonra, 1969’un ve 1970’lerin ülkücüleri de gerçekten onlara lâyık evlâtlardı. brejnev doktrini bayrağı altında sscb, türkiye’de ilân edilmemiş bir savaş başlattı. ve türkiye buna sağlıklı cevabını verdi. ne mutlu ki, türk toplumunun kültür genetiği, tehlike anında milletini savunacak kahramanları çıkarabilen bir dokudur."
 • türk milliyetçiliği felsefe teori adlı kitabın yazarı, emine ışınsu'nun kocası, halide nusret zorlutuna'nın damadı olan, beyaz saç ve sakalı ve nevi şahsına münhasır üslubuyla son derece sevimli bir amcamızdır.

  son günlerde "türk'üm özür dilerim" adlı bir kitabı da çıkmıştır.
 • kendisinden ne yazık ki son aylarda haberim olan bilge insan.
  türk milliyetçisi gençlere tavsiye etmeye gerek yok onlar ister istemez haberdar olduklarında kendilerini mesul sayacakalardır.
  özellikle de beylik laflarla, sloganlarla milliyetçilere vurmaya çalışan, 'entel' bile olamayan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim kitaplarını.

  türk milliyetçiliği ile ilgili üçlemesi hem anlatım dili hem içeriği ile çok keyifli bir içeriğe sahip.
  kitaplarında bir çok atıf ve bilim insanının görüşleri var. yer yer milliyetçiler eleştiriliyor yer karşıt görüşler yer yer milliyetçiliği kendi emellerine alet edenler.

  karşıt fikirleri gömüp durmuyor eleştiriyor, tutarsızlıklarını izah ediyor.

  1- türk milliyetçiliği fikir sistemi- teori basılı kitap e-kitap-pdf kendi izni ile yayınlanan kitabın 1980 basımı

  bu kitap tamamen ilmi bir yöntem fikir sistemini tarif ediyor, sistemi oluşturan unsurları ele alıyor (gaye, kabuller, metot, uygula ve doktrin) ile sistemi ortaya koyuyor vs. vs.

  tarih neyin mücadelesi gibi sorular ve karşılaştırmalarla tarih görüşü ortaya konuyor.

  milletten sonra ne var, ne gelecek_ ulus devletlerin sonu mu geliyor? hoca bir dünya şey anlatıyor, hepsini buraya yazsam kitapları kopyala yapıştır yapmak lazım.

  2- türk'üm özür dilerim bağlantı
  3- niçin? tarih-devlet-ekonomi-yönetim bağlantı
 • oktay sinanoğlu ile birlikte yazdığı makâleleri mevcut kişi.
 • rahmetli* arpad sayesinde tanıdığım son zamanların en önemli milliyetçi fikir adamlarından. kitapları da yok satıyor, bir türlü bulamıyoruz, hep böyle devam eder umarım.
 • kodlama bilen kimya doktoru.

  bu sayede doktorasını kısa sürede tamamlayabilmiş bir münevverdir. sayısal bilimlerde olan tahsili onu sosyal bilimlerden uzak etmemiştir, kendisini tanıyanlar genelde onun kimya ile olan irtibatından ötürü değil de bir milliyetçi aydın olmasından ötürü tanır. doktorası azerbaycan'da falan değildir, yale üniversitesindendir.

  milliyetçilik anlayışı şahsına münhasırdır. mhp'nin ve ülkücü hareketin soğuk taraflarının en ufak bir emaresini kendisinde bulamazsınız. espritüel, yabancı dil bilen ve bu dilde tarama yapan, öğrencileri ile arasında ego duvarları olmayan bir adamdır.

  milliyetçi olup da milliyetçi tandanslı olmayan gazetelerde köşesi bulunan nadir bir adamdır.

  e-postasını aktif kullanıyor ve cevap vermek hususunda da oldukça kibar.

  severim, sayarım, hürmet ederim.
 • çok acil ölümsüzlük şifresi yazması gereken kişi. sevmelere doyamıyoruz.