şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cemaat liderinin, akradyo.net teki açıklaması ile gerçekleşmiştir: http://www.akradyo.net/…nligi-secim-aciklamasi.aspx

  açıklamanın tam metni ise şöyle:

  atalarımın özü, kökeni, fedakârlıkları, hizmetleri ve gayretlerimiz itibariyle bu coğrafyada kendini ifade hakkını kullanmam, görüşlerimi dileyenlerle paylaşmam normaldir, doğaldır.

  bu çerçevede nasihatlerimden azami istifade için iyi niyet; duru, saf, zinde, tarafsız bir muhakeme becerisi ön şartlardandır.

  biz meyve ağacına benzetiliriz. gölgemize sığınan, rahatlayan, huzur bulan, meyvemizi yiyen, çorbamızdan da içmiş insanımız çoktur. ama, biz ak parti'li değiliz. biz mhp'li değiliz.
  biz chp'yi de biliriz; hacı bektâş-ı velî pirimiz.
  biz, bu coğrafyanın sağduyu'lu özüyüz.

  önümüzde her ne kadar mahiyetini idrak edemesek de, eni, boyu ve derinliği ısmarlama tarif edilmiş bir seçenek düzeneği var. bu düzenek şartları içinde özlemini çektiğimiz beşeri haklarımıza, sahip olduğumuz muteber ve müstesna dünya görüşümüze daha yakın olması ve etkili işler yapması ihtimali adına sayın recep tayyip erdoğan'a 10 ağustos 2014 pazar günü destek olmaya niyet ettik.

  khayr ve bereketli neticelere vesile olması için gayret ve dua içindeyiz.

  selamlarımla,
  muharrem nureddin coşan
 • --- spoiler ---

  biz chp yi de biliriz
  --- spoiler ---

  yazıyı tayyip yazmış sanki.
 • 24 haziran öncesi son açıklamayla erdoğan'a verilen desteğin devam edeceğini fakat 'ama' denilerek başından bu yana cemaatine değil cemiyete nitelikli adam yetiştiren bir grubu fetö vb. bu milletin damarlarına yabancı oluşumlarla aynı kefeye koyulmaması gerektiği nezih bir dille ifade edilmiş. verilen mesaj kısaca, kim olduğumuzu bilin ve size yakıştığı gibi adaleti tesis edin. bahse mevzu açıklama:

  "evet, deneyelim

  küreselleşme rüzgarı özgürlük, adalet ve hukukun üzerindeki tozlu, kireçlenmiş, kaskatı, adeta perçinlenmiş cürûfu söküp, altındaki cevheri göstermeye başladığı için evet!

  hariçten ısmarlama dikilmiş, dikte edilmiş, doğal hareket etmemizi engelleyen kıyafetlere artık sığamadığımız için kahraman maraş'ta dokunmuş kıyafete evet!

  ağacımıza aşılanmış gdo'lu doktrinler, toprağımıza zerk edilmiş suni kimyasal terkipler daha fazla meyvemizin tadını kaçırmasın, özümüzdeki lezzeti geri kazanalım diye evet!

  yozlaşmış, yıpranmış ve biçâre toplum mühendisleriyle gerçek huzurun formül ve şifrelerini insaniyet adına paylaşalım diye evet!

  nasa'ya sonsuzluğun keşfinin uzayın dip köşelerinde değil, gönüllerimizin engin deryasında olduğunu haykırmak için evet!

  ama
  cümle alem bilsin ki, nizam al - mülk, imam gazali, hoca ahmed yesevi, mevlana, hacı bektaş, yunus emre, hacı bayram, hoca akşemseddin gibi en ulvi, en insani, en milli ve manevi şahsiyetlerin özü ve temsilcisiyiz biz. üvey değiliz, hasan sabbah hiç değiliz. onunla anılmak, kıyaslanmak, o taifeye mahsus muameleye maruz kalmak istemeyiz."

  sagduyu partisi
  muharrem nureddin coşan

  http://www.iskenderpasa.com/
 • (bkz: o kim amk)