şükela:  tümü | bugün
 • bulunduğu konum itibariyle harika bir gelişme, öğrencilik içinse mükemmel bir seçimdir.

  ögretim kadrosu iyi olduğu takdirde tercih edilen bir üniversite olabilir.
 • inşaat fakültesi, makina fakültesi, elektrik-elektronik fakültesi, mimarlık fakültesi, işletme fakültesi, barbaros hayrettin gemi inşaatı ve denizcilik fakültesi, yabancı diller yüksekokulu, sivil havacılık yüksekokulu, turizm işletmeciliği ve otelcilik yüksekokulu, sarıseki teknik bilimler meslek yüksekokulu, dörtyol meslek yüksekokulu, erzin teknik bilimler meslek yüksekokulu, denizcilik meslek yüksekokulu, iskenderun meslek yüksekokulu, mustafa yazıcı devlet konservatuarı, mühendislik ve fen bilimleri enstitüsü, sosyal bilimler enstitüsü, bilişim enstitüsü, enerji enstitüsü, demir-çelik enstitüsü ile taşımacılık ve lojistik enstitüsü'nden oluşması kararlaştırılmış.
 • öğretim üyesi olarak seve seve gitmek istediğim, memleketimin ihtimali üniversitesi.
 • iskenderun'da bulunan mühendislik fakültesi sivil havacılık yüksek okulu, devlet konservatuvarı, denizcilik meslek yüksek okulu gibi fakülte ve bölümler mustafa kemal üniversitesi'nden ayrılıp bu üniversiteye bağlanacaktır.
 • bugün cumhurbaşkanı tarafından onaylanmış artık var olan üniversite.
  iskenderun'un sanayi şehri olmasından dolayı yeni bir kocaeli üniversitesi olacağı kanaatindeyim. hatta geçerde.
 • ee kısa adı ne olacak?

  (bkz: itü)
 • eski adıyla mustafa kemal üniversitesi olan, bu sene isim ve rektör değişikliğine gidilen okul ki gitmez olaydı çünkü alelacele yapılan değişiklikler nedeniyle birçok arkadaşım mağdur oldu, yaz okulunun olmaması ve ortalamanın düşürülmemesi gibi etkenler var. kaldı ki mkü'den ayrılmış olmasaydık şu an geçme ortalamamız 1.80 idi gerçi benim ortalamam gayet iyi ama sınıfta kalan arkadaşlarım adına üzüldüm.

  bunun dışında okul hakkında bilgi vermek gerekirse tek sosyal aktivitemiz langırt, daha ne diyim abi mühendisliğe gittim kampüs ortamı var sanmayın orada da tek sosyal aktivite langırt gibiydi çünkü amk.

  neredeyse doğduğumdan beri iskenderun'dayım, memnun felan değilim mezun olana kadar da şikayetçi olduğum unsurların düzeltileceğini zannetmiyorum, yakında tercihler felan başlar burayı yazmayı düşünen arkadaşım, kardeşim bunu okuyorsan eğer, yazma canım kardeşim pişman olursun.
 • özellikle turizm bölümü için: çifte standartın kitabının yazıldığı, adamına göre muamele kavramına yeni bir boyut kazandıran, memleket muhabbetiyle bile not veren, bütün sistemi vize-final-büt dönemleri dahil olmak üzere öğrenciyi mağdur etmek üzerine kurulmuş, lokasyon olarak berbat ötesi (sanırım karayılan dolmuşçularından yüzdelik alıyor öğretim görevlileri yoksa aklı başında olan her insan öyle nalet ötesi bir yerde okunamayacağını bilir) iki kelimeyi bi araya getiremeyip diksiyondan bi haber insanların alan derslerine girdiği, hoca deniyor diye kendini bi halt zanneden insanların olduğu, öğrenci dostu ve öğrenci tarafından sevilen hocaların caydırma politakasıyla harcanıp sindirilmeye çalışıldığı, nice delikanlı hocaların bile yeri gelince susmak zorunda kaldığı, öğrencisi olunduğu için utanılan, vize-final dönemlerinde yazı dahi asmadan, kimseye haber vermeden saat değiştirilen ve 45 çocuğa tecavüz edildiğinde kantinde batak oynarken şimdi "iste demokrasi nöbeti" diye fotoğraflar paylaşan öğretim üyelerine sahip ciğeri beş para etmez adamların egoları yüzünden bir çok gencin hayatının kaydığı ve kayacağı sözde üniversitedir...
  edit: imla ve şahıs isimleri kaldırıldı.
  edit2: hiç bir şekilde ne öğrenci işlerine ne başka bir birime telefonla bağlanamıyan üniversitedir. teknoüniversite olduğu için herhangi bir işleminiz olduğunda başarabilirseniz eğer moneküler transportasyon yapmanız gerekmektedir.