şükela:  tümü | bugün
 • bulunduğu konum itibariyle harika bir gelişme, öğrencilik içinse mükemmel bir seçimdir.

  ögretim kadrosu iyi olduğu takdirde tercih edilen bir üniversite olabilir.
 • inşaat fakültesi, makina fakültesi, elektrik-elektronik fakültesi, mimarlık fakültesi, işletme fakültesi, barbaros hayrettin gemi inşaatı ve denizcilik fakültesi, yabancı diller yüksekokulu, sivil havacılık yüksekokulu, turizm işletmeciliği ve otelcilik yüksekokulu, sarıseki teknik bilimler meslek yüksekokulu, dörtyol meslek yüksekokulu, erzin teknik bilimler meslek yüksekokulu, denizcilik meslek yüksekokulu, iskenderun meslek yüksekokulu, mustafa yazıcı devlet konservatuarı, mühendislik ve fen bilimleri enstitüsü, sosyal bilimler enstitüsü, bilişim enstitüsü, enerji enstitüsü, demir-çelik enstitüsü ile taşımacılık ve lojistik enstitüsü'nden oluşması kararlaştırılmış.
 • öğretim üyesi olarak seve seve gitmek istediğim, memleketimin ihtimali üniversitesi.
 • iskenderun'da bulunan mühendislik fakültesi sivil havacılık yüksek okulu, devlet konservatuvarı, denizcilik meslek yüksek okulu gibi fakülte ve bölümler mustafa kemal üniversitesi'nden ayrılıp bu üniversiteye bağlanacaktır.
 • bugün cumhurbaşkanı tarafından onaylanmış artık var olan üniversite.
  iskenderun'un sanayi şehri olmasından dolayı yeni bir kocaeli üniversitesi olacağı kanaatindeyim. hatta geçerde.
 • ee kısa adı ne olacak?

  (bkz: itü)
 • (bkz: istu)

  sadece tahmin. *
 • eski adıyla mustafa kemal üniversitesi olan, bu sene isim ve rektör değişikliğine gidilen okul ki gitmez olaydı çünkü alelacele yapılan değişiklikler nedeniyle birçok arkadaşım mağdur oldu, yaz okulunun olmaması ve ortalamanın düşürülmemesi gibi etkenler var. kaldı ki mkü'den ayrılmış olmasaydık şu an geçme ortalamamız 1.80 idi gerçi benim ortalamam gayet iyi ama sınıfta kalan arkadaşlarım adına üzüldüm.

  bunun dışında okul hakkında bilgi vermek gerekirse tek sosyal aktivitemiz langırt, daha ne diyim abi mühendisliğe gittim kampüs ortamı var sanmayın orada da tek sosyal aktivite langırt gibiydi çünkü amk.

  neredeyse doğduğumdan beri iskenderun'dayım, memnun felan değilim mezun olana kadar da şikayetçi olduğum unsurların düzeltileceğini zannetmiyorum, yakında tercihler felan başlar burayı yazmayı düşünen arkadaşım, kardeşim bunu okuyorsan eğer, yazma canım kardeşim pişman olursun.