• şu anda yüklenme hızı kağnı gibi olan bir web sitesine sahip bir kurum. böyle olmasında 32 bin kişilik sağlık sektörüne alımın olmasında rolü olduğunu düşünüyorum.
  • sanırım sitesinde bir sorun var giremiyorum. ayrıca kaydım olmasına rağmen kaydınız yok diyor. çok değişik bir durum ya.
  • adının neden işkur olduğunu şimdi daha iyi anladığım kurum.. "yiyorsa kendi işini kurma.." anlamına geliyor sanırım..

zira sitesinde ne işe başvurabiliyorsun, ne de iş veren istihdama ihtiyaç halinde sana dönüş yapıyor.. ama bu işkur kelimesinin zihinde peydahladığı maaşlı boş hayaller hiç bitmiyor nedense..

burda bize anlatılmak istenen bir diğer şey; "işini kendin kur ne halt ediyorsan öyle et ne de olsa sonun belli.." çığlığı sanırım.

birde demezler mi "ütüzükübün pürsünül ülünücük" diye.. sen daha sunucularına yollanan şifre-tc kombinasyonunu alamıyorsun bre.

güzel bir coğrafyada, kaderimizi hayal satan zatların çizdiği, yerimizde sayıp bilinçli bir şekilde yaşlandırıldığımız bir zaman dilimine düşmüşüz belkide.. hayal kurdukça vakit kaybediyor, vakit kaybettikçe aklımızı kaybediyoruz.
  • gecenin 01'inde girilemeyen sitesi var. çökmüş galiba. işsizliğin boyutu hakkında bir fikir verir herhalde.
  • merhabalar işkur un işbaşı eğitim programı kapsamında şirketimizde 1 kişi çalıştırmaktayız. program 6 aylık ve hali hazırda bitişine 3 ay daha var. bu arada programı sonlandırmadan çalışmaya başka bir kişi ile devam edebilir miyiz? bilgisi olan arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.
  • t: türkiye iş kurumu, devlet dairesi.

devlet dairesi denince genel kanı "yatıyorlar para kazanıyorlar", "sistem gitti ayağına solitaire oynuyorlar" vb birçok söylem gelse ve birçok nalet eyleme, işgüzarlığa maruz kalmış bile olsak bu süreçte hakkı teslim edilmesi gerektiğini düşündüğüm çalışanlara sahip kurum.

gecenin bu saatinde, hala maillere dönüş yapan, eksikleri ileten, edevlet sistemine kısa süreli çalışma ödeneklerinin çalışmalarını giren tüm çalışanlarına teşekkür ederim
  • işsiz insanlarin maasini neredeyse 1 aydir odemeyerek ihtiyac sahiplerinin parasinin uzerine yatan bommmmbos bir kurum. kapatilsin ne is yapar ki bunlar?
  • yaklaşık 3 gun önce telefonuma su sekilde mesaj atan kurum;

işsizlik ödeneğiniz, işkur a kayıtlı olan ıban a aktarılmıştır. ıban kaydınızın olmaması veya hatalı olması halinde ptt şubelerinden ödeme yapılacaktır.

3 gündür hesabıma gelen giden bir para yok. işkur ile görüşme sağladım 2 gun once. efendim dedi kimlik numaranızın son rakamı 6 imiş. bu yuzden ödemeniz yarin hesabiniza geçer. eyw dedim. bekleyelim.

yapacağınız ise kafam girsin. gecen ay acik ptt bulacağım diye 3 km yürüdüm. buldum 2 saat sırada bekledim. dediler posta çeki hesabi açalım size. bundan sonra hesabınıza yatar. kucuk bi meblağ karşılığı actirdim. kartim da geldi. geri zekalilar! madem posta ceki hesabina yatacakti da neden ibana yatmadı gecen ay. bu ay ibana yatacaksa ben neden posta çeki hesabı actirdim.

boyle bir sacmalik olabilir mi ya? o kurum ona sorduruyor, bu kurum bizimle ilgisi yok diyor. bu ulkede para almali her is sorunlu. her resmi kurum vermemek için direniyor.

not: posta çeki hesap kartimi da telefonla arayip actiramadim. cunku ptt nin 444 1 788 nolu hattina asla ulasilmiyor.
  • haftalardır online işveren işlemlerine erişilemeyen, telefonlara yanıt vermeyen, şubeye gidildiğinde içeri almayan kurum.

küçük bir kısım insanın maaşları yatmış, büyük bir çoğunluk hala bekliyor. ayın 6'sı oldu ne ulaşılabiliyor ne de bir ses veriyor bu kurum.

büyük rezillik.
hesabın var mı? giriş yap