şükela:  tümü | bugün
 • kesin tercihim olan tıraş şekli. ne o öyle makina filan... eskiden makina mı vardı.

  ayrıca kuru tıraşa göre %30 daha ucuza geliyormuş.
 • bazı makinalarla da yapabileceğiniz aktivite. lakin denenmemeli.
 • zaza han'dan uygun fiyata berberler için olan sakal fırçası ile tıraş sabunu alınırsa tadından yenmeyecek olan aktivite, kıytırık ne olduğu belirsiz basınçlı kutulardaki köpüklerle jellerle yüzünüze köpüğü yaymaya yada köpürtmeye uğraşacağınıza az biraz fırçalamayla hamam köpüğü gibi köpükle tıraş olmanın keyfi paha biçilemez, tek kötü yanı biraz zaman alması.
 • en süper tıraş şekli.

  özellikle ingiltere'de bunu hobi haline getirmiş insanlar ve bu insanlara hitap eden güzel mağazalar var.
  dediklerine göre, en iyi ıslak tıraş için bir adet porsuk kılı tıraş fırçası, bir adet ustura ya da jiletli tıraş makinesi ve kaliteli bir tıraş sabunu gerekirmiş.
 • sabunuyla, yaprak jiletiyle cilde en iyi gelen tıraş biçimidir. kıl dönmelerini minimuma indirip tahrişleri azaltmak için uygulanması gerekir.
 • tıraş olmaktan nefret ederdim. işim gereği mecburen olmak zorundayım. her tıraş işkenceye dönüyordu. batıklar, tahrişler hat safhadaydı.
  her türlü jileti denedim. bilmem kaç bıçaklılardan tutun da kullan atlara kadar... nihayetinde huzuru yaprak jiletli, klasik tip tıraş aletlerinde buldum diyebilirim.
  hem daha ekonomik, hem de insana keyif veren (belki herkes zevk almayabilir) bir yöntem.
  porsuk kılı bir fırça (ilk aşamada sentetik de olabilir), yaprak jilet (perma sharp bu konuda çok kötü, onun yerine daha kaliteli bir marka alın), arko tıraş sabunu ile ıslak tıraş bence en mükemmeli.

  jilet olarak yerli üretim perma sharp'lar hala piyasada bulunabiliyor ama ben onun yerine rus yapımı olanları öneriyorum. ama gerçek anlamda tıraş olmak istiyorsanız, türkiye'de bulunur mu bilmiyorum ama internetten feather ya da gıllette 7 o'clock sharp edge sipariş etmenizi tavsiye ediyorum.
  mach 3'lere aşina nesil için bu jiletler çok keskin, o nedenle başlarda çok dikkatli olmaları gerekiyor. zaten daha sonra her şey yerine oturacak.

  tıraş aleti için de yine edwin jagger oldukça iyi bir marka. kendim de bunu kullanıyorum. zaten bir kez alınacak, iyi bir ürün alınmalı.
  bunun dışında merkur ve mühle de ünlü markalardan... onları da inceleyebilirsiniz.

  tıraş önemli bir işlem. önemseyin. zaten en görünür yerde cereyan ediyor tüm olay. yüzde kızarıklar, sivilceler bir seviyeden sonra insanı daha çok etkiliyor.
  ekonomik açıdan bakarsak sakalınız aşırı sık değilse bir yaprak jiletle 7 ila 10 kez tıraş olabilirsiniz.

  not: tıraş makinesi de kullandım. braun marka... iyi bir şeydi. ancak boyun bölgesi hiçbir zaman istediğim biçimde olmadı. çok zorlu şartlarda, iş gezisi ve aniden tıraş olunması gerekiyorsa kullanılabilir ama ben yine de zaman yaratın ve ıslak tıraştan vazgeçmeyin derim.
 • malzemelerini razorus'tan temin edebileceginiz saglikli ve uzun vadede ekonomik tiras sekli.
 • tıraş ile ilgili özenle yazılmış, güzel bir blog.

  http://tiraskeyfim.blogspot.com.tr/
 • malzemeleri en uygun amazon'dan temin edilecek hadisedir.

  edit: ebay demedim malüm artık paypal yok. :\
 • cok hayvani gur sakallari olmayanlar icin hammalliktir.