şükela:  tümü | bugün
 • istanbul 2. sulh ceza hakimliği'nin 2014/2429 d.iş sayılı ve 24.10.2014 tarihli kararıyla bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
 • çok ilginç bi' şekilde hiçbir şekilde suç isnadı taşımayan, kendisini hedef göstermeyen, hakaret, şantaj, tehdit ve kamu görevlisine ilişkin suçlara ilişkin bi' kategori dahilinde olmayan entrylerim ve benim gibi birçok yazarın da entrysi hakim kararı ile silinmiştir.
  bunun dışında yazmış olduğum entryler suç teşkil eden fiiller barındırmasa da internette açık kaynak vasıtasıyla yapılan haberleri buraya taşımak anayasal bir haktır. ilgili entryler hangi sebeplere dayandırılarak içerik engelleme kararı verilmiştir? madem ki erişim engellenmiştir, ilgili entryleri yazan kişiler hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır?

  bu soruların cevapları kamuyu ilgilendirmektedir, içerik engelleme talebinde bulunan kişi her kimse şunu bilsin; haberleşme hakkını bu şekilde engelleyemezsiniz...
 • o değil de, ister misiniz bu paralellere yapılan operasyonların ankara ayağında tutuklama talepleri kendisine düşsün, burası türkiye.
  peki böyle bi' durumda ne karar vereceğini kestirebilen var mı?
  muhtemelen alayını tutuklayacak.

  ps: ben aslında gelecekten yazıyorum bunları, uzay-zaman eğrisini bükebildiğim için kafama göre gidip geliyorum, evet.
 • akp'nin zekeriya öz'ü.
 • ismi ile müsemma.

  bence ismi tayyip bir çiçektir olmalıydı.
 • rte'nin emir eri.
 • hakkımı helal etmediğim hukukçu.

  ayrıca cemaat-akp savaşında "aktif rol" almış biri.
 • rıza sarraf'ı serbest bıraktığı gibi, 1 mayıs'ı taksimde kutlayan üç komünist parti üyesini tutuklamayı ihmal etmeyen hakim.

  (bkz: #hükümsüzdür)

  https://www.facebook.com/…750788882/?type=1&theater
 • (bkz: yargıç)

  yargıç, türk dil kurumuna göre : millet adına, yargı yetkisini kullanarak yasaya aykırı davranışlarda veya uyuşulmayan işlerde yasayı yerine getirmekle; adaleti gerçekleştirmekle görevli kimse, hâkim "

  anlamını taşımaktadır.

  bir hakimin kimliği, adaleti gerçekleştirmekle görevli kimse'dir.
  bir hakimin görevi, adaleti gerçekleştirmektir.

  (bkz: adalet)

  türk dil kurumuna göre adalet : hak ve hukuka uygunluk, hakkı gözetme
  herkese kendine uygun düşeni, kendi hakkı olanı verme, doğruluk

  anlamını taşır.

  (bkz: doğruluk)

  doğruluk, türk dil kurumuna göre isimdir ve doğru ve dürüst olma durumu, doğru olana yakışır davranış; dürüstlük, adalet anlamını taşır.

  bu üç tanımda ki ortak paydalar, doğruluk, adalet ve hukuktur.

  şimdi normal şartlarda, normal olması gereken; ilkeleri olan bir ülkede, insanların, mesleklerini tanımlarına örtüşen şekilde yapmalarını bekliyorsunuz. doğal olarak.

  ancak bir ülkede, mustafa kemal atatürk'ün de 15 ekim 1927'de belirttiği üzere; iktidara sahip olanlar gaflet, dalâlet ve hıyanet içindelerse, halkı manipüle ederek uzun yıllar şahsi çıkarlarını ülke bütünlüğünden, hukukundan üstün tutuyorlarsa, diktatörizm rüzgarlarını ülke halklarının üzerinde estiriyorlarsa, haklar hiçe sayılıp, insanlar satın alınıyorsa, adalet ayaklar altına alınıyorsa; işte o ülkede meslekler çoğunlukla tanımlarına göre icra edilmezler.

  verilen kararlar hükümsüz olur, içi boş bahaneler, iftiralar ile doldurulur, adına da böyle ülkelerde kanıt denir.

  tdk "bir şeyin doğruluğu, gerçekliği konusunda kanaat verici belge, delil, iz, argüman" diyor kanıt için.

  hakimler, önünde oturduğu duvarın üstünde adalet yazdığını unutuyor.

  unutmasınlar.

  zira verilen bazı kararlar hükümsüzdür!