şükela:  tümü | bugün
 • kendi çağlarında, gözlerinin önünde gerçekleşen tarihte muktedirlerin her türlü hukuksuz, zalim, baskıcı, otoriter tavırlarına sahip çıkarak, en hafifiyle susarak onay vermiş güya(!) entelektüel sürünün suskunluğu. sizi sürü yapan şey, okuduğunuz ilmin hakkını verememeniz, maddi ya da manevi çıkarlarınızın sizi felç etmesine ses çıkarmamanız, ilminizin sizi avamın bir parçası olmaktan kurtaramaması.

  bakın, önünüze bir fırsat geldi. abbasilerin, emevilerin bir başka türüyle karşı karşıyasınız. çıkın, hayatlarını okuyarak büyüdüğünüz, kendi dönemlerinin muktedirlerine, zalimlerine meydan okuyan insanlar gibi haykırın! tarih okumayın, tarih olun. ebu hanife olun. seyyid kutup olun, ebu zerr olun. romantik olmayın, reel olun!

  en konuşabileni mıy mıy mıy konuşuyor. tarih sizleri muaviye'nin safında "erkek dişiye dişi deve" derken yazacak sizi. siz entelektüel olamadınız, sıradan bir vatandaş oldunuz. bilgileriniz sizi muktedirlerin oyuncağı olmaktan kurtaramadı. duygularınızdan yakalanmaktan kurtulamadınız. tarihe muktedirlerin safında yazılacaksınız. bu da sizin utancınız olsun.

  (bkz: hakan albayrak)
  (bkz: sibel eraslan)
  (bkz: adem özköse)
  (bkz: tarık tufan)
  (bkz: ismail kılıçarslan)
  (bkz: şule yüksel şenler)
  (bkz: ahmet taşgetiren)
  (bkz: ayşe böhürler)
  (bkz: fatma barbarasoğlu)
  (bkz: mahmut erol kılıç)
  (bkz: mustafa kutlu)
  (bkz: rasim özdenören)
  (bkz: yusuf kaplan)

  ve daha niceleri..