şükela:  tümü | bugün
 • haksiz bir baslik, yanlis secilmis kelimeler butunu.

  islamci nedir ki?

  anlatilmak istenen musluman (islam dinini benimsemis olan) ise, bir butun dine maledilen bir ikiyuzluluktur ki bu, ayiptir. anlatilmak istenen dini politik amaclara alet edenlerdir. ancak kelime seciminin onemi bir kez daha ortaya cikmaktadir.

  edit: acaba ben de baslik acip kacmanin asaleti falan diye mi bir baslik acsam? bu da basimiza kalmis.
 • (bkz: münafık)
 • islamci veya dinci herkesin ne demek istendigini anladigi eylem. sonucta sozu edilen muhafazakar kesimin iki yuzlu oldugudur, sana gelince cici ona gelince kaka safsatalaridir. tartismayi "iki yuzlulugun dini olmaz" diye dallandirmanin alemi yoktur.
 • yeri geldiginde bir muslumanin ikiyuzluluk yapmasina izin verilmistir.daha ayrintili bilgi icin(bkz: takiyye)
 • "doğumgünü kutlamak haramdır" deyip iki ay boyunca 'kutlu doğum haftası' kutlarlar.

  insan haklarından dem vurup kürt sorunu meselesinde en milliyetçiden daha milliyetçi olurlar.

  "başörtüsü yasağı zulümdür, insan haklarına aykırıdır" derler, eşcinselliği önlenmesi gereken bir sapkınlık olarak görürüler.

  "cumhurbaşkanlığı seçiminde ulusalcıların yaptığı demokrasiye aykırıdır" derler, dtp'yi meclise sokmamak için bin takla atarlar.

  fethullan gülen'in misyonerliğine tebliğ, hristiyanların tebliğine misyonerlik derler.

  en tepesinden demokratik haklar ve özgürlükleri savunduklarını iddia edip e-muhtırayı kabul edilemez olarak görürler ama nokta baskınını, 1 mayıs'ta taksim'de dayak yiyen emekçileri yok sayarlar.

  endonezya'da suharto 1.000.000 komünisti keserken seslerini çıkarmayıp alkışlar, aynı suharto'yu bali'de islami gruplarla çatışınca faşist ilan ederler.

  allah için yapılan 'gaza'yı savunup, allah için yapılan haçlı seferi'ne laf ederler.
 • (bkz: #11126561)
 • (bkz: takiyye)

  edit: takiyye'nin kelime anlamını bile bilmemeleri de ikiyüzlülüklerinden değil ikiyüzlülükleriyle yüzleşemeyecek kadar cahil ve korkak oluşlarından kaynaklanır. zira takiyyenin ne olduğunu ve dinde kabulunu bilen kimse buna itiraz edemez!
 • bankaya gittiklerinde, "ben faiz almam günah" derler ve hesaplarını vadesiz açtırırlar. yılsonu geldiğinde ise "çalışanlarıma ödeyeceğim" bahanesiyle hesaplarında tutmadıkları paranın faizi için bir hafta boyunca başınız etini yerler, sizi canınızdan bezdirirler.
 • malum flört, evlilik dışı ikili ilişkiler ve zina konusundaki görüşleri açıktır. ancak; nedense erkek yapınca -belki- ayıplanır fakat bir bayan bunları yaptığında direk "fahişe" sıfatına layık görülür nedense. ayrıca islamcılarda değil ama muhafazakar(!) namus bekçisi modundaki mahlukların "her sevgilim bir kere versin karım bakire olsun" mantığı en anlaşılmazlardandır.