şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşlar öncelikle bu başlığı açtığım için bana geri kafalı, islamcı, şeriatçı felan demeyin tamamen öz benliğimden objektif bir şekilde yorumluyorum.

şimdi erkek cinsinin doğada genlerini olabildiğince yaymak, soyunu sürdürmek ve olabildiğince uzun yaşama güdüsüyle hayatını sürdürdüğünü biliyoruz.

günümüze bakıyoruz çoğu erkek tek eşiyle yetinmeyip onu aldatma yoluna giriyor ve büyük günahlar işliyor, karşısında ki insana ve kendisine saygısızlık yapıyor. ben bunu yukarıda ki paragrafta anlattığım olaya bağlıyorum.

şimdi buradan yola çıkarsak bir varlığı tanıyan en iyi kişi onun yaratıcısıdır varsayımıyla. alllah ya da inandığınız tanrı(başka dinlerde de çok eşli yaşamı onaylandığını okumuştum. ) kendi yarattığı varlığı (erkeği) en iyi tanıdığı için yani rahat durmayacağını ve bir boklar yiyeceğini bildiği için ona bu hakkı vermiş olamaz mı? ve bunu gizli saklı yapmak yerine "eşinin onayı ile" gerçekleştirmesini istemiş ve 4 eşi erkek için serbest kılmış olamaz mı?
    uygulanma yöntemi bakımından evet çok çirkinleşilebiliyor ve çok art niyetli kullanılabiliyor bu hak lakin bunu böyle çirkince kullanan insanlar yüzünden büyük bir dini sorumlu tutmak ne kadar doğru olur?

bunu islam da kadına değer verilmiyor olarak yorumlayan insanlara da şunu soruyorum; evet gerçekleşmemesi en iyisi ama gerçekleşecek olma varsayımıyla onayınız alınması ile gerçekleşmesi mi yoksa gizli saklı yapılması mı daha çok hoşunuza gider böyle bir durum da? sonuçta her şartta gerçekleşiyor bu durum.

bu durum da şunu diyenler çıkarsa hak veririm ozaman tek eşle yetinebilecek şekil de yaratsaydı, yapamaz mıydı? evet, çok haklısınız. ama buna cevap verecek kadar dini ve bilimsel bilgim yok açıkçası. bu soruya cevap verebilecek biri varsa fikrini alabilirim.

ben burada eşini aldatan insanları masumlaştırmıyor, hoş görmüyorum. kesinlikle hayatım boyunca öyle bir karaktersizlik, saygısızlık ne kendime ne başkasına hiç yapmadım, sevdiğim kadından başkasına, istesem de bakamadım. burada yapmak istediğim tamamen bir beyin fırtınası saygılarımı sunarım.