şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son 10 yılda sayıları gittikçe artan "bedevi" zihniyetli topluluktur.
  bu topraklarda, sabah namazına yakın bir vakitte meyhaneden dönen adam bile cami yakınından geçmezdi, "olur da imam efendi beni bu halde görür, mahçup olurum" diye. müslüman olmayan bir insan, kendisine verilen selamı "aleyküm selam" diye alırdı. islami camia ve müslümanlara karşı, sert laik uygulamaların getirdiği bir suçluluk duygusu ve vicdan azabının bilinç altı etkisi ile olsa gerek, bir sempati ve hoşgörü vardı. ak parti iktidarına olan yoğun desteğin, hatta fethullah gülen cemaatine yapılan devasa yardımların arkasında da hep bu düşünce vardı. türk milleti, "bunlar eğitime önem veren müslüman adamlar. bunlardan zarar gelmez" ve "bunlar dindar insanlar. bunlar yönetime gelirse çalmazlar" diye düşündü. herşeye rağmen eski türkiyede, islami bağları ne kadar zayıf olursa olsun, kendisini "müslüman" olarak tanımlayanların oranı çok yüksek idi...
  şimdi ise; geçmişte islami bağları zayıf olanların neredeyse tamamı artık açık açık islamı reddediyor. sadece sözlükte, twitter'da ve sosyal medyada değil, gerçek hayatta da islama karşı bir düşmanlık meydana gelmiş bulunmakta. insanlar sadece islamdan nefret etmiyor. daha da acısı "iğreniyor". peki ama tamamen haksızlar mı?..

  bir bakalım şimdi son birkaç yılda medyaya düşen haberlere:

  (bkz: organ naklinden sonra cinsel iliski kime yazilacak) söz konusu alim (?) penis nakledilince cinsel ilişkinin kime "yazılacağını" sorgulayıp, organ naklinin tehlikelerini anlatıyor.

  (bkz: yogun bakimda kadin ve erkek birlikte kalmasin) eski fetöcü ve "fethullah gülen hocaefendi'nin fıkhını anlamak" isimli kitabın müellifi, yoğun bakımda haremlik-selamlık uygulamasını istiyor. hem de yoğun bakım kapasitelerindeki yetersizlikten hastalar acil serviste günlerce takip edilmek zorunda kalırken...

  (bkz: yorganin cinsel durtuleri uyandirmasi) burada hocaefendi, yorgana hallenilmemesi gerektiğinden dem vuruyor.

  (bkz: hamile kadinin sokakta gezmesi uygun degil) devlet kanalında bir başka islam alimi (!) hamile iken sokağa çıkanları terbiyesizlik ile suçluyor.

  (bkz: cubbeli ahmet hocanin nasaya cahil demesi) medyatik cübbeli bir hocaefendi mars'ta et-but olup olmadığının araştırılmasına salaklık diyor.

  (bkz: 7 eylul 2017 suleymancilar yurdunda taciz skandali) bir başkasının yurdunda erkek çocuklar "bade"leniyor, üstü örtülüyor.

  (bkz: gvs kanat numarali saglik bakanligi ucagi) bir başka tarikat, sağlık bakanlığını ele geçirmesi yetmez gibi, ulu orta şeyhlerinin lakablarını uçak kanadına yazıyor.

  (bkz: mehmet metinerin torpil tanimi) bir siyasi, akraba torpilini, allahın emrettiğini iddia ediyor.

  (bkz: namaz kilmayan hayvandir) trt'de bir ilahiyatçı, islam namına on milyonlarca insana hayvan sıfatını münasip görüyor.

  velhasıl; bu kadar iğrençliği gören, güçlüye biat edip haksız ve suçlu olduğu konularda bile ses çıkarmayan, sadece menfaatleri için konuşan, dün ak dediğine bugün kara diyen müslümanlar ve islami camiaların, meydana gelen islam nefretinde rolü ne kadar da büyüktür. ihsan eliaçık "kafası çalışan imam hatipli ateist oluyor" derken, alparslan kuytul "sizi gören insanlar islamdan nefret etse haklıdır" diye feryad ederken ne kadar da haklı idiler.

  bir zaman gelecek, bu düzen değişecek. işte o zaman insanlara din pazarlamaya çalışacak olan bugünün cemaat ve tarikatleri, "müşterilerinden" hep aynı cümleyi duyacak:
  "hadi oradan. islam-iman-ahiret imiş... sizin ne halt olduğunuzu, gücü ele geçirince neye dönüştüğünüzü çok iyi anladık!.."
 • sıralı tam liste:

  * şeriatçılar, cihatçılar, radikal islamcılar, irticacılar, insanlık düşmanı barbarlar... allahın emri adı altında kendi terör devletlerini krumanın hayaliyle coşan meczuplar. buna dava deyip iç karışıklığı olan ülkelere cihatçı terörist olarak sızanlar. şeriatçılar haricinde tüm insanlara "tekfir" tarifesi uygulayanlar. herkes her an tekfir ile suçlanabilir ve infaz edilebilir.

  * cihatçı teröristlere destek veren, genelde cemaat, vakıf, tarikat altında yuvalanan "mümin"ler...

  * cemaat, tarikat hocaları, hocaefendileri, hazretleri, şeyhleri, mollaları... sosyal medya hesapları kullanarak ağızlarındaki zehri herkese kusarlar.

  * dini politikaya alet edenler... din istismarı yaparak politik ve elbette ticari menfaat elde ederler. din bezirganlığı ülkemizde resmi ideoloji haline dönüşmüştür. mitinglerde kuran sallamak, partiye muhalif olanları tekfir altında mahkum etmek sıradan hale gelmiştir. parti seçmenleri din ile partiyi birbirinden ayırmamaktadır.

  * iki yüzlü ahlak anlayışına sahip müslümanlar... genel eve giden, "karı" bulmaya çalışan, travestilerle farklı türde ilişkiler yaşayan, kadınlara sarkıntılık yapan, dere kenarlarında arkadaşlarıyla içen ama el ele tutuşan, öpüşen çiftlere, başı açık kadınlara ahlak bekçiliği yapanlar...

  * gerici bir toplum düşleyen kadınlar... tüm kadınların çarşafa kapatıldığı, haremlik selamlık içindeki, kadının kamusal alandan uzaklaştırıldığı bir "asrı saadet" hedefini taşıyan tuhaf kadınlar...