*

şükela:  tümü | bugün
 • bir terör örgütü.
 • 11 eylülden hemen sonra "islami cihad bu türden bir eylemi gerceklestirebilecek donanima henüz sahip degildir" diye aciklama yapan örgüt. (donanima sahip olduklarinda yapcaklar yani)
 • genelde kahire'de kendini gösterir. üst düzey misir hükümet görevlilerine silahli saldiri düzenlenmesi üzerine uzmanlasmislardir. asil cihad grubu, enver sedat'in öldürülmesinden sorumludur. orta ve alt seviyedeki güvenlik mensuplari, kipti hristiyanlar ve turistleri hedef alan islami cemaat'ten farkli olarak, kabinedeki bakanlar gibi üst düzey ve ses getiren misir devlet adamlariyla irgalanmayi tercih ederler..
 • cenin'de yüzlerce kişinin önünde israilli askerlere militanlarının yerleri hakkında bilgi vermekle suçladıkları birisini öldüren terör örgütü. ( bu yerleri açık edilen militanlar geçen hafta idf tarafından öldürülmüş.) arada izleyenler de cep telefonlarıyla fotoğrafını çekiyorlar olayın. cadı avı yaparlardı ya eskiden, günlük eğlence olarak sinema yerine maaile giderlerdi izlerlerdi kadınların yakılmasını veya asılmasını. onu anımsattı bu bana, ürperdim. yahoo news'dan, iki fotoğraf:

  http://news.yahoo.com/…adffa23344a8928bb27d6ca04d4d

  http://news.yahoo.com/…9314d0994008a6f4c99d5f676723
 • kisaca huji diye de biliniyor. son haydarabad bombalama olaylari olmak uzere hindistan'da 5-6 adet teror saldirisinin sorumlusu teror orgutu.

  en son bombalamada banglade$'ten hindistan'a 1 dolar ru$vetle gizlice gecmi$ler. buna ragmen hindistan polisi net bir kanit iz bulmaktan aciz durumda.

  (bkz: hepimiz hintliyiz)
 • israil twitterle savaş ilanı yapında 5 bin israil askerine sms atarak altta kalmadıklarını göstermek maksadıyla misilleme yapmışlardır. yakında israil filistini feysten silerse islami cihadda onları spam olarak şikayet eder, böyle sürer gider artık...

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25398624/

  işin tuhaf tarafı o kadar numarayı nereden ele geçirmişler, işkillenmemek elde değil. gerçi günübirlik beni rahatsız eden sigarayı bırakma hattı ve dicitürkten sonra pekte namümkün gelmiyor bu tür denemeler.
 • isminden amacının dünyada islamı şiddetle özdeşleştirmek olduğu anlaşılan örgüt. zira cihat zaten islami bir terim. hiç hristiyan vaftizi dendiğini duymadım ben. varsa yazsın.
 • mısır'da müslüman kardeşler (ihwan-ı islam) adlı örgütün bazı üyelerinin, ayman el zevahiri öncülüğünde 1980 yılında kurduğu ve arapça adı "tanzim el cihad" olan terör örgütü. kuruluş aşamasında özellikle, 1978 yılında mısır devlet başkanı enver sedat'ın israil ile imzaladığı camp david antlaşması'na karşı müslüman kardeşler örgütü'nün onaylayıcı nitelikte bir tavır takınmasının etkili olduğu düşünülmektedir. enver sedat'a yapılan suikastten ve 1993 yılında dünya ticaret merkezi'ne yapılan bombalı saldırıdan sorumlu tutulmaktadır.

  ayrıca lübnan ve filistin'de aynı ismi kullanan iki farklı örgüt daha bulunmaktadır.

  (bkz: 1993 dünya ticaret merkezi saldırısı)
 • hamas’ın yapamadıkları yapma kudretine eşirmiş örgüt.
  son yapılan saldırılar ile israili adeta felç ettiler. roket saldırıları ile sivil hayatı durdurup halkın sığınaklarda saklanmasına sebeb olmuşlardır. netenyahunun yaptığı mitinge roket saldırısı düzenleyerek onu şehirden ağar topar kaçırtmışlardır.
  iran’ın orta doğuyu domine etmedeki tek engeli olan israile karşı yapılmış misillemeler gibi duruyor.
 • öncüleri seyyid kutub, eymen ez-zevahiri ve muhammed abdülselam faraj olan insanlık düşmanı oluşum.
hesabın var mı? giriş yap