şükela:  tümü | bugün
 • islam adina yapilan teror
 • bunu yapan terorü anlamışmıdır bilmem ama islamı anlamamış olduğu kesindir..
 • "dünyanın ve türkiye'nin karşı karşıya olduğu "referansı islam olan küresel terör" hem islam alemi hem de türkiye için bir krizi belirlediği kadar bir şans kapısını da açıyor:

  islam alemi bakımından, terörü ve terörü besleyen feodal yapıları reddederek çağdaşlaşma şansı; türkiye için ise, seçmenlerinin çoğunluğu müslüman olan"demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti"nin "islam referanslı terörü ve onu besleyen kaynakları" reddederek rejimini güçlendirmesi ve başta islam alemi olmak üzere tüm dünyaya örnek olması, yol göstermesi.

  islam alemi ve türkiye bu "islam referanslı küresel terörün" yarattığı krizin doğurduğu şansı kullanabilecek mi, bunu zaman gösterecek.

  türkiye bu açıdan batı dünyası'nın gerisinde ama islam alemi'nin önünde. bu öncülüğünü tarihsel bir fırsat olarak mı değerlendirecek, yoksa heba edip tarihin çöp sepetine mi atacak?

  bugünkü siyasal iktidarın yanıt vermesi gereken asıl soru budur. "

  emre kongar
 • yanlış isimlendirme denebilecek isim tamlaması.

  hıristiyan terör, musevi terör diye birşey yoktur
  ama ira vardır israil vardır.

  zeki olmak lazım, safsata nedir bilmek lazım
  yememek lazım
 • sebebi ve elde edilmek istenen neticesi din-islâm merkezli olan insanlık dışı yıldırma, korkutma, sindirme hareketi...
  bir kasap, bir bakkal, bir çöpçü, bir işçi, bir memur bile, en basit eylemi yetkili kurulların izni ve haberi olmadan, "bütün camia adına" yapamaz, böyle bir iddiada bulunamaz, bulunsa da kimseyi inandıramazsa, bir terörist de çıkıp ben din adına, islâm adına terör yapıyorum, diyemez, dese de buna kimse inanmaz. çünkü islam'a mensup olan kimseler o teröristi kendilerini temsil etsin diye seçmemişlerdir.
  eğer böyle bir durumda, meydana gelen olayın islâmî terör olduğu hemen kabulleniliyorsa, bugüne kadar islâm'la ve onun mensubu olan müslümanlarla ilgili kafamızda olumsuz bir kanaat oluştuğu içindir.
 • her zaman var olmus, bundan sonra da siddetini arttirarak var olacak olay. butun dunya muslumanlara cephe alana kadar (ki yakindir bu durum) devam edecektir. batili ulke insanlari kanli teror eylemleriyle zaten sevmedikleri muslumanlardan iyice nefret etmeye baslamislardir.

  ve en aci olan sudur ki, ataturk'un laik ve cagdas turkiyesinin imaji her gecen gun terorist muslumanlara yaklastirilmakta, her teror eyleminin altindan bir de turk'un ciktigi iddia edilmektedir. laikligi din dusmanligi sanip ataturk'e cephe alanlar, ne kadar salak olduklarini gunun birinde mutlaka anlayacaklardir.
 • kaynagini islamdan alan teror
 • günümüzün "aydın(!)"larının islam'ı küçültmek için uydurdukları yeni safsata. olmayacak, imkansız bir olgu. bir kere karşı durdukları görüşün fikirlerini açıp okusalardı mecburie haller dışında kan dökmenin, allah'ın verdiği canı almanın en büyük günahlardan olduğunu anlarlardı. kur-an'ın hiçbir ayetinde masum insanları öldürmekle ilgili bir emir yoktur böyle diyen zaten dinden çıkmıştır.
 • islamiyetle kesinlikle bagdasmayan eylem
 • istediklerim olmuyor herkesde varda benim basim kel mi diyerek....ulan bende bundan boyle milleti kesicem yakicam yikicam diyip yola cikilan eylemlerin baska bir cesidi...