• her eve lazım inanç sistemi. hay hay buyursun gelsin...
  • eril dini

zamanın ötesindeye edit: peygamberleri, devlet başkanları, ve bu dinin diğer ileri gelenlerinin çoğu kadın olaydı "dişil dini" diye bir tanımda bulunurdum. elimden gelen bir şey yok maalesef.(islamiyet öncesi kabe'sindeki allah adındaki put, dişil bir kişilikti, o ayrı mesele tabii)
  • escinsellik ve islamiyet (bkz: #10391653)

kaynak: http://www.lambdaistanbul.org/…nuid=49&icerikid=358
  • bakış açısı dinidir. *
  • adaletsizliğin hukukudur.

(kaynak:the true furqan,nissa suresi, beşinci ayet)
  • arap aristokrat tüccar sınıfının çıkarlarını korumaya almak ve yeni bir toplumsal sürece geçmek için oluşturulmuş bir dindir.
  • “islam garip başladı, başladığı gibi (bir hale) dönecektir. ne mutlu gariplere!” hz. muhammed (s.a.v)
  • uzerinden nemalanmaya ve insanlari manipule etmeye en musait din. sorun islamiyette degil belki ama musluman'da bir problem oldugu kesin. yoksa, incil'de "ey isa'ya inananlar; sizler yarin obur gun avrupali, amerikali olacaksiniz. hayatinizin tadini cikarin, noel zamani eglencenin dibine vurun, istediginizle sikisin, kizlar ciplak dolassin, erkekler gay olsun..." nevi sureler mi var? hic okumadim ama sahsen sanmiyorum. lakin ne oldu zamanla? insanlar dini cikardi sosyal hayatindan. herkes kendine kadar musluman, ay pardon! hristiyan oldu. kimse de cikip, "su kitapta boyle boyle yaziyor, adam olun, oturun gotunuzun ustune." demiyor artik. lakin, 16. ile 18. yy. arasindaki engizisyon* avrupasini ve hristiyanlarini hatirlayin! ve su soruma bir cevap verin.

yilbasi gecesi olen 7 kisiyle ilgili "hakettiler" demek ile, engizisyon mahkemesinden cikan kararlar arasindaki fark nedir? ben soyleyeyim. birinde infaz karari olmeden once verilir, digerinde oldukten sonra.
  • avrupa'lının doğum oranı 1.38 kaldığı, avrupa'daki müslüman göçmenlerin doğum oranı da bu şekilde yüksek devam ederse ve kısmetse 2029'da felan islamiyet baskın inanç şekli olacakmış.

o zaman avrupa birliğine felan da gireriz lan!

(bkz: vay anasını sayın seyirciler)

edit: 2048'de fransa islam cumhuriyeti de olacakmış. flaş flaş flaş..!
  • cehalet ile harmanlandigi an, sosyal ve modern yasami sonsuza kadar yok etme ihtimali mevcuttur.
hesabın var mı? giriş yap