şükela:  tümü | bugün soru sor
 • görüntülerdeki çomardır, dikkat edilirse su sıçratan araç jandarma minibüsü. ama çomarın vatanseverliği ancak hava atmak için. yorum sizin...

  link
 • demirel siyasette bazen 24 saat bile uzundur demişti. hiçbir haklı tarafı yokmuş bu cümlenin, 12 saniyede her şey değişti amk.
 • kahkaha atarak izlediğim elemandır.
 • (bkz: ota boka çomar diyen yavşak)

  belli ki ani ve bilinçsiz verilmiş bir tepkidir. gül geç işte bundan da tespit kasma.
 • işin garip yanı bazı arkadaşların söylemsel olarak çomarlığı güle oynaya kabul etmiş olmasıdır. çok uzakta değil; azıcık yukarıda verdiği bakınız parıl parıl parıldamakta.

  belki kemalistmiş hemi? yani "bizim çomarlardan olmayabilir".

  videoya gelecek olursak. adamı ıslatan askeri araç değil, onun arkasından gelen tır gibi göründüğü için ortada garip bir durum göremedim.

  edit: yok jandarma aracına da sövmüş olabilir. bilemedim.
 • bugünkü neşemdi, güldüm...
  samimiyeti takdir edilesi, yaftalama hemen çomar diye...
 • ondan milyonlarca var.

  bu yurdun evlatları, emekçi ailelerin biricik çocukları cepheye giderken, onlar sokaklarda, avm'lerde, dükkanlarında/yazıhanelerinde, kahvelerde vs. yerdedirler. kendisi savaşa gitmediği sürece, savaşa gidenlere "oy aslanlarım!", der. ama, savaşa giden aslanlardan biri yanlışlıkla su sıçratınca da onlara küfreder.

  neden?

  çünkü;

  onun kendisinden başkasına hayrı yoktur!

  o, bu toprakların insanı değildir.

  o, kefen takar ama savaşa gitmez. gidenleri izleyerek, kendisinin güvende olmasından haz duyar ve gaz verir.

  o, bu ülkeyi, insanını, bayrağını ve cumhuriyeti sevmez.

  o, ülkesine değil, kendi cemaatine/şıhına bağlıdır. şıhı "vatana ihanet et", dese veya birisi para verse, seve seve ihanet eder.

  o, samimi bir dindar bile değildir. onun tanrısı paradır, güce tapar.

  ama, korkaktır. çoğunlukla alçak ve sinsidir. ama, o ve onun gibi milyonların toplamı bir halk değildir. çünkü; ne bu ülkenin geçmişindedir, ne de geleceğinde. bugününün içine sıçmaktadır, o ayrı...
 • yine tespit sıçılmış. adamın öyle bir durumda bu şekilde reaksiyon vermesi gayet normal. böyle bir videodan kimsenin vatanseverliğini sorgulayıp çomar diye yaftalayamazsın. gülünüp geçilecek şeylerden ekmek çıkarma derdindesiniz. kafalara bak ya.
 • görüntülerden anladığım ve benzettiğim kadarıyla polatlı'da çekilmiş görüntülere konu olan kişi. ve tahminimce 58. topçu tugayından çıkan 302mm kasırga roketi veya 610mm bora füzelerini taşıyan kamyonlar ya tatbikata gidiyor yada suriye sınırına.

  bu arada her iki mühimmatın da müthiş bir rampa çıkış sesi vardır. aşık olursunuz.