• bir personeli olarak çalışılmaması gereken şirket.

neden diye sormayın, bu şirkette çalışmayın. çalışmayın diyorsam çalışmayın.
    detaylar için yeşillendirebilirsiniz.
  • ismi geçen yerden uzaklaşmanız gereken firma.
  • uzak durulması gereken firmamsı. size hakettiğiniz maaşı aylar geçmiş olmasına rağmen vermezken. bir de sorunca zeytin yağı gibi üste çıkan firmamsı.
    uzak durun, burda çalışacağınıza işsiz durun daha iyi.
  • şirket kurumsallığında uzay olan firma. o kadar uzayda ki kurumsallık görülmüyor.

özellikleri:
    - maaşları genellikle zamanında yatırmama veya hiç yatırmama
    - mesai saatlerinde 1 dk geç kart basmanın işten atılma sebebi olması
    - çalışanlarına aylarca maaş verilmediği dönemde (2014) kilosu 17 liradan kiraza, muhtelif içeceklere, kokteyl aperatiflerine, yemeklere, dev ekran oluşturmak için yeni lcd büyük ekran 18 tane tv alıp duvara asmak suretiyle masraf edip ankara geneli ev sahipliği yapılan çalıştaylarda itibar gösterisinde bulunma, ama maaşları hala yatırmama
    - mola saatlerinde 15 dk dan fazla mola verildiğinde ki normalde 30 dk mola süresi hemen yöneticinin sana laf giydirmesi
    - 8.30-18.30 mesai saatlerinde çalışma ancak iş yetişmediğinde akşamları cumartesi pazar mesai için işe gelme zorunluluğu
    - ani bir kararla 1 saat sonra tatile çıkmak üzereyken size cuma akşamı iş kitleyip tatil planlarınızı ertelemek zorunda bırakma
    .
    .
    .

şeklinde kurumsallıkta zirve yapmış firmadır.
  • işlem gis için piyasada çok doğru bir tespit vardır, şöyle ki: islem okul gibidir para vermez ama iş öğretir.
  • 2018'de de şirket için değişmeyen durumdur.

ağustos 2017'den beri bu şirkette mekansal adres kayıt sistemi projesinde danışman olarak işe başladım. başlamaz olaydım diye dolaşıyorum hala. 1800 lira maaş + 450 lira yemek (multinet) gibi bir ücretle işe girdim.

ofis taşeronu bizlerden en az 1000 lira daha fazla maaş alıyorlar. bunu diyince de "e biz farklıyız, biz kurumsal şirketiz" diyip kaçıyorlar.

bu şirketin adını duyduğunuz vakit kaçın.
  • hala aynı mı acaba? kariyerden başvuruda bulundum, bulunmasam daha mı iyi olurdu acaba diye düşündüren şirket. keşke bilgilendiren olsa.
  • ankara'da bulunan, gıs konusunda uzmanlaşmış yazılım firması. 3 yıl çalıştığım ve çalıştığım süre boyunca iyi anılar bırakmış olsa da, 2019 ekim ayında yapılan yönetim değişikliği ile girdiğim yol ayrımı(vizyon farklılıkları) ve maaş ödemelerinde yaşanan sorunlar dolayısıyla işten ayrıldım.
    mesai giriş - çıkış saatleri ve mola zamanları konusunda düzensiz dönemlerim olmasına rağmen bir kez bile sorun yaşamadım. yöneticilerimin bu konuda anlayışlı olmasının çok büyük etkisi var. suistimal edilmediği müddetçe, diğer yöneticiler tarafından da yeterince müsama gösterilmektedir.

(bkz: nosql)
    (bkz: esp)
hesabın var mı? giriş yap