şükela:  tümü | bugün
  • hiçbirini üretemediğimiz gibi bunları üretenlere köpek gibi para veriyoruz.

hadi kendi paramız olsa da versek yine neyse. finans sektöründe bir yerimiz olsa yine neyse. onlara ödediğimiz dövizi de yine bu finansçılardan yüksek faizle borç alarak ödüyoruz.

en kral bankamız ve bankacımız bile ağır borçlar altında . gidip avrupa'dan amerika'dan japonya'dan borç alıp, daha pahalıya bize para satıyorlar ki onlar da her gece düşünüyorlar yarın ne olacak diye, verdigimizi alamazsak kendimizi hangi suya atariz diye.

gumushane pestili ki ermenilere aittir, gaziantep baklavasi ki suriye'lilere aittir, izmir boyozu ki yahudilere aittir; bunlarla takas edebilir miyiz, denemekte fayda var.

devlet, her vatandasin parasinin yuzde yetmisini dogrudan ya da dolayli olarak ele geciriyor. simdi hesaplayan adam olalim. herkes bir milyon verse adami olalim. kisibasi senede on bin tl kazaniyoruz ve de bunun yedi bin lirasini devlete birakiyoruz. senede 560 katrilyon para yapar. yolda iken yaziyorum yanlis isem duzeltiniz. 560 katrilyon senede para yapan bir devlet, halen daha bir tane motor, mikroçip, türbin ve işlemci ürettiremiyorsa ne demek gerekir?

sağcılık, dincilik ve millyetçilik, kesin ölümle sonuçlanan bir kanserdir.
  • ve de bakınız bu bir dramdır, adnan menderes'ten beri hep sağ, hep, kriz, hep istikrarsızlık vardır.
  • bor madenleri-erke dönergeci-dış mihraklar-faiz lobisi fantastik dörtlüsüyle kolay kolay baş edemeyecek öbek.
  • yozgat'taki uranyum madenleriyle beraber muhtesem bir gelecegin mujdecisisdir. yalniz daha tel ve civi uretemeyen ulkenin bir vatandasi olarak "uranium mine" yazdim ve gorsellere baktim. o da ne!! tum teknik ve makine gucunu getirseniz yine de cikaramazsiniz. dışa doğru gülerken içe doğru kaka yapacak durumdayız.
  • sondakini türban diye okuyan bir tek ben miyim?
  • (bkz: anıtkabir'in bayrak ipini artık biz yapıyoruz)

http://gecmisgazete.com/…-ipini-artik-biz-yapiyoruz

organize sanayi bölgelerinden yolu geçmemiş, aselsan, tai, havelsan adını duymamış ergen'in tribi.
  • yaran yanlis okumalara sebep olsa da cok yanlis gelmis olan kardesler konuyu biraz canlandirsa diye dusuncelere sevk oldugum turbinli basliktir.

zevzek, gevşek ve yılışık toplumların asla içerisine giremeyeceği teknolojilerdir.