şükela:  tümü | bugün
2410 entry daha
  • tanım: yayın saati tripli sevgilinin ruh hali gibi değişen sevimli dizi.

--- spoiler ---

vedat'ın kriz sahnesi ile yarım yarım yardırmıştır. ilk karı lafının geçtiği andan itibaren girdiği tripler mükemmeldi..

--- spoiler ---

edit-i tanım
  • büşra pekin'in 1 bölüm artı 5 dakika sonrasında bu bölümünde döktürdüğü dizi. sosyal medyada kadına yapılanları gördükçe, toplumumuzdaki linç psikolojisinin nasıl tezahür ettiğini görmek fazla mümkün. çghb evet fazlasıyla ticari kaygıyla, salonlarına doldurduğu 8-10 yaş çocuk grubuyla çekilmez bir hal almış ve son bulmuştur, ancak o yapımın da ilk sezondaki 6 bölümünde gayet eğlenceli sahneler izlemişizdir. ama bunlar yok sayılır, kaldı ki o bölümler bile olmasa kadını linç etme nedendir. adamın teki çıkıyor, "çok tuhaf hareketler bunlardaki bilmem ne kadın" diye niteleme yapıyor, kadının adını bilmiyormuşçasına. diğeri gidiyor, eğer diziden çıkmazsa izlemeyeceğini söylüyor. neden diye sorsak "çünkü çghb kötüydü, oradaki her oyuncu da berbattı zaten, sosyal medyada billur konusu olmuşlardı, ee o halde ben de kötüleyeyim bu kadını ve yarattığı karakterini" demez elbette.

--- spoiler ---

artı olarak, pek değinilmemiş; ecevit karakterinin babasının cenaze töreni fazla iç burkucuydu. naaşı da 9 tahtayı da gösterdiler, bizi burada aleni üzmek istediler. gerçi tahtalar yetmemişti, hataydı sanırım o. sonrasında ecevit'in balonda babasını görüp onla konuşması, babasının "beni bırak da artık uçup cennete gideyim" demesi ama küçük kızın balonu bırakamayışı yumruk oturttu gırtlağa. ve annesi sonrasında da daim olacağı gibi kızını hakir, eğreti görüp balonu patlatmaya uğraştı, kızcağız da balonu bırakmak zorunda kaldı, babasına erken veda etti. sonraki sahnelerden de anlayacağımız üzere, ecevit karakteri içi dolu bir karakter olacak. çevresinden, en yakını annesinden hiç destek görmemiş, hoş çevresinden dedik ya doğru dürüst bir çevresi olmadan ailesini geçindirip tırnaklarını hayata geçirmeye uğraşan bir karakter var. kahramanlarımızın en garibanı sadi 'nin yoksulluğu bile makara geçebilecek bir seviyedeyken, bu karakter biraz daha gerçek hayattan olmuş.

--- spoiler ---

büyük emek var dizide. diğer tüm dizilerde zaman harcamak için gösterilen hayal sahneleri bile çok özenli, emekli çekiliyor. ülkede güzel şeyler de oluyor, allah razı olsun, sağ olsunlar.
  • son sahnedeki mesajı ben alamadım ya la? yoksa aldim mi? yok la, aldim alamadim ...! feride hastanede kapitalizm- insanın makinelesme süreci- alış veriş ticaret döngüsü- dizi reklam sektörü konuşması yapmış, en son sahnede murat cemcir barkodlu dizi sektörüne çalısma koşullarına hiciv mı var la? havar komşular havar!
    severek izlediğimiz dizi..

(bkz: güldürürken düşündürmek)

edit: sagolsun gordugume sevindimmi uyardı efendim bendenizi reklam arası zapping yaparken kaçırmışız büşra kızımızın murat sadi ile sofra muhabbettini.. hayat bu ne zaman ne olacağı belli olmaz!
  • son bölümde vedat ın kriz sahnesi tabiri caizse jeneriklik gol gibi olmuş olan dizi.
  • bu hafta ayrıntıdan tip kaydırdılar yine. tadında bir hüzün ve isyan vardı murat cemcir ve büşra pekin üzerinden. vedat'ın kadın krizi ise ölümcüldü.
  • su hasta halimle beni bu saate kadar bana misin demeden ayakta tutan ilac gibi dizi.
  • bitirim bir tv dizisi.

bu performans ve yaratıcılıkla ne kadar daha devam eder bilinmez ancak ne kadar devam ederse o kadarı kardır.
  • bu hafta yine mükemmel bir bölüm çıkarmış, yardırmış dizidir.

- yavaş gelme fıtı fıtı gel!
  • salı'ya alınmış ya la. önceden söylesenize.

uyku düzenimi mahvedecek dizi. izlemeden yatmam, yatamam. hizmetçiler! kolamı ve cipsimi getirin! muhafızlar! yastığımı, pikemi getirin!

http://www.startv.com.tr/dizi/isler-gucler adresinden yüksek kalitede izleyebilirsiniz. 5 part olduğundan hizmetçiniz falan yoksa kalkıp sonraki part'a tıklamanız gerekecek ona göre.
2811 entry daha