şükela:  tümü | bugün
  • bir çok zaruri tedarik zinciri var bir çoğumuzun farkına bile varmadığı. küçük şirket kobi esnaf onları bir kenara koyalım. büyük firmalar bile devlet tarafından kurtarılmak zorunda olduğu bir hale gelebilir. amerika fransa italya izin mi verecek büyük şirketlerinin batmasına hepsinin kamu firmaları var büyük önemli özel firmalar var. thy veya ck elektrik ankara dağıtım gibi şirketlerin göz önüne alınması gerekiyor.

    sokağa çıkma yasağı 10 günden önce gelmez ve gelmemeli. devlet artık bir strateji belirlemeli. her bakan farklı şey söylüyor.

    sokağa çıkma yasağı asla 1960 1980 darbeleri gibi olmayacak. işi gücü olan yine tedbirini alarak gidecek ve gitmeli. uzaktan çalışma şansı yaratılamıyorsa insanlar çalışmak zorunda. marketlerden satın aldığınız ürünler ne olacak sanıyorsunuz?

    bu mesajın en önemli temel dayanağı türkiye cumhuriyeti devletinin yeterli parasının ihtiyaca oranla çok kısıtlı olması. zamanla evde yapılabilecek işlerin devlet tarafından organize edilmesi söz konusu. 15-30 günlük planlarımız tartışılmalı.