şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kızılayda 8 şubesi bulunan, her türlü ders kitabının bulunabildiği, güzel de indirim yapan kitabevi. yalnız şubeleri arasında fiyat farkı oluyor diyorlar, doğru mu bilmiyorum.
  • sattığı ürünleri çok güzel pazarlayan ve yayınevlerinin tanıtımını sağlayan kitabevi. öğretmenle doğrudan iletişim kuruyor, her sene başında belli yayınevlerinin ürünlerini doğrudan öğretmenin ismine kurum adresine gönderiyor veya şube müdürü elden öğretmene teslim ediyor. öğretmen kitabı ücretsiz inceleme fırsatı bularak beğenirse öğrencilere tavsiye ediyor hatta beğendiği kitabı sınıfa aldırmak istediğinde telefonla sipariş vermesi yeterli oluyor, kitaplar ertesi gün kuruma geliyor. şube müdürleri kendi bölgelerindeki tüm kurumların öğretmenlerini ismen tanıyor ve yıl içinde hiç sipariş alamamış olsa bile yeni yayınları vermek için öğretmenleri ziyaret ediyor. bugün piyasada özellikle yayın denizi yayınlarının bu kadar tutmuş olmasını bu çabaya bağlıyorum çünkü yeni bir kitap çıkar çıkmaz elimize geçiyor ve inceleme fırsatı buluyoruz. bütün bunlara rağmen göreve yeni başlayan ve daha fazla kaynağa ihtiyacı olan bir öğretmenseniz merkez şubelerinden başka yayınların kaynak kitaplarını da ücretsiz alabilirsiniz.

burası gibi karekök yayınları ve palme yayınevi de incelemek istediğinizde öğretmenlere ücretsiz kaynak sağlıyor. bulunduğunuz ilde bu yayınevlerine ulaşma imkanınız yoksa e-mail yoluyla da incelemek için talep edebilirsiniz.
  • arkadaşımın tavsiyesiyle ihtiyacım olan bir kitabı internet üzerinden temin ettiğim, insanı mutlu eden kitabevi.

siparişi iki kitap için vermiştim ancak bir tanesini temin edemediklerini ertesi gün arayıp haber verdiler ve kalan kitabımı kargoya verdiler. bugün ise siparişim elime ulaştı.

buraya kadar her şey güzel. şimdi daha güzel yanını söyleyeyim; kitapla birlikte kalem göndermişler ve uçlu bu kalemin arka kısmındaki (normalde silgi olan yer) yere ladin tohumu koymuşlar! nasıl yetiştirileceğini de anlatmışlar küçük kutusunun üstünde.

kendilerine bu minnoş hediyeleri için buradan teşekkür ediyorum!
  • kardeşim için kitap sipariş verdiğim ve çok memnun kaldığım kitapevi.

buraya kadar her şey normal ancak verdiğim sadece bir kitabın -değeri 30 tl falandı- yanında bir yıllık plan defteri ve bir adet kalem hediye gönderdiler. asıl sevindirici kısım ise kalemin arka kapağındaki fesleğen tohumlarıydı. "her kalem bir ağaç" notu ile gönderdikleri bu tohumu hemen ektim. gerçekten dünyada iyi insanlar da var. belki ticari bir stratejisi bu ama yine de sonusuz bir müşteri kazandın işler kitapevi.