şükela:  tümü | bugün
 • istanbul bilgi üniversitesinde ingilizce eğitim verilen bölüm. yapısal olarak işletme ve bilgisayar bilimlerini içerir.
 • marmara üniversitesi'nin belki de en garip bölümüdür. rektörlük tarafından değil de haldun akpınar ve ibrahim edin tarafından özerk şekilde yönetilir.

  her şeyi öğrettiğini sanıp hiçbir bok öğretmeyen bölümdür. bu bölümün bir tane mezunu yoktur ki okul sayesinde finans veya bilişim alanında bir şeyin uzmanı olsun. bu iki sektördeki her kavramın adını duyup fena halde yüzeysel derslerini alan öğrencileri, dördüncü sınıfın sonunda "ne öğrendin bu okuldan?" sorusuna "hiçbi bok öğrenmedim" cevabından başka bir cevap bulamaz.

  bölümün tek güzel yanı şirketlerin bu bölümden çıkanları -nedense- kalifiye insanlar olarak görmesidir. işsiz olanını geçtim, vasat işlerde çalışanı bile pek yoktur mezunlarının bu sebeple.
 • çok ilginç bir bölümdür, bu bölümün mensubu olanlar (ben) okudukları sürenin her anında aile yakınlarından ve arkadaşlarından gelen sürekli sorular sonucunda bölümle ilgili açıklama yapmaya tabii tutulmakla sorumludurlar. hala büyüyünce ne olacağımızı bilememekteyiz...
 • son olarak akdeniz üniversitesi, alanya işletme fakültesinde de açılmış olan bölüm.
  http://alanya.akdeniz.edu.tr/…me-enformatigi-bolumu
 • marmara üniversitesi enformatik mezunlarının iş bulmakta zorlanmadığı, bir çogunun alman kökenli firmalarda iyi pozisyonlarda çalışmaya başladıkları görülür. program olarak güzel dersleri olduğunu düşünüyorum ancak hocaları dersleri çekilmez kılar ve birçok öğrenci devam zorunluluğu bulunmadıgından okula gitmez sonradan dönemde 40 ders falan alarak okulu bitirir. şaka değil gerçek dönemde 40 ders almış insan tanıyorum. bir işletme mühendisi olarak sürekli şaşırarak baktıgım ogrencılerıne keske bu bolum ıtude olsaydı diyorum işte o zaman harika bir bölüm olurdu çünkü çok sağlam ve güncel dersler ancak eksik, boş yetersiz insanı yoran sistem. yazık.
 • işletme enformatiği mezunları bilişim ve iletişim teknolojileri alanında, yalnızca sektör şirketlerinde değil; eğitimden sağlığa, inşaattan tekstile, bankacılıktan turizme çeşitli sektörlerde ve pozisyonlarda çalışabilecek donanıma sahiptir. işletme enformatiği mezunlarının iş alanlarından bazıları şunlardır:

  * sistem analistliği
  * sistem mimarlığı
  * sistem denetimi (teknik denetim, yasal denetim, güvenlik denetimi)
  * kurumsal kaynak planlaması, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi ve kurumsal zekâ yazılımları alanlarında teknoloji danışmanlığı
  * bilişim ve iletişim teknolojilerinin planlaması ve bütçelenmesi
  * bilişim ve iletişim sektöründe yenilik ve ar-ge yöneticiliği ve danışmanlığı ile çeşitli düzeylerde proje yöneticiliği ve danışmanlığı
  * bilişim ve iletişim çözümlerinin işletmelere, kamu kurumlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve tüketicilere pazarlanması ve satışı
  * satış sonrası eğitim ve destek hizmetlerinin planlanması, örgütlenmesi ve verilmesi
  * elektronik ve mobil ticaret alanlarında girişimcilik ve yöneticilik
  * giriş düzeyi ve orta düzey bilgisayar programcılığı

  kaynak: [http://tanitim.bilgi.edu.tr/…letme-enformatigi.html http://tanitim.bilgi.edu.tr/…letme-enformatigi.html]