• aynı anda birkaç mutfaktan menu sunarak daha geniş kitleye hitap ettiğini sanmak. bunun son örneği ataşehir girişine açılan il padrino artı kebap adlı abukluktur. ilk katta kebap yenirken üstte italyan mutfağı bulunacakmış sözümona. ama uygulamada bu böyle değil. aynı masaya iki mutfağı da servis ediyorlar. insanı kebaptan da pizzadan da soğutan birşey bu. ikisini de severim ama aynı masada ben çiğ köftemi lahmacuna sararken, karşımmdaki biri "tatmak ister misin risotto harika" dedi mi kendimi daga vurasım gelir.
  • kadıköy'de uyuz cafelerde tavla oynamak ücretsizken,caddebostan'da bulunan birbirinden şık cafelerin tavladan ücret alması.cadde gibi bi yerde cafe açmışsın,tutturmuşsun,isim yapmışsın bir de her daim dolusun,herşey güzel,iyi,hoş ama tavla ücretli.bu cimrilik midir yoksa komple tiki miyiz,bünye tavlayı bile bedeliyle mi oynamak ister orda anlayamadım.
  • sevimsiz, saygisiz ve kustah isletmecilere sahip olmalari, isletmeler icin buyuk bir falsodur.
  • yemekten sonra "cay istermisiniz" diye sorup parasini almak. alismisim yemekten sorna cay ikramina boyle oyuna getirdiler serefsizler! dikkat etmek lazim ikramimizdir filan demeyince.
  • giyim & kusam maksatı ile bir dükkana girilir girilmez içerideki satıcının ne aramıstınız diyerek basınıza dikilmesi
  • büyük bira isteyip, 50 cl bardak kasdettiğiniz zaman çakallık yapıp 40 cl bardak getirmesi.
  • tuvaletlerinin bakımsız olması ve dolayısıyla pis kokması. dayanılmaz oluyor.
  • başımdan dakikalar önce geçen bir olay...
    işletmemiz araba kiralama firması...

--- spoiler ---

dkik: merhaba, araba için rezervasyon yaptırmak istiyordum.
    işletme: tabi buyrun, yalnız şirketinizden onaylı bir maaş bordrosu getirmeniz gerekiyor.
    dkik: ben öğrenciyim, ancak gelen arkadaşım çalışıyor onlar da 2 gün sonra dönecekler araç bizde kalacak.
    işletme: sizinde bir belge getirmeniz gerekiyor çalıştığınıza dair.
    dkik: öğrenci olduğum için belge getirme şansım yok, sitenizde de böyle bir koşul yazmıyor ayrıca.
    i: şimdi 50-55 yaşlarında insanların sitede bunu okuması hoş olmaz diye düşündük*, 22 yaş ve en az 3 yıllık ehliyet gerekiyor bir de.
    dkik: iki koşulu da sağlıyorum, 3,5 yıldan fazla süredir ehliyetim var ve 22 yaşındayım, ayrıca izmir trafiğinde kullanıyorum, uzun yol tecrübemde var...
    i: ancak çalıştığınıza dair bir belge getirmeniz gerekiyor, olmazsa bir büyüğünüzle gelin kiralamaya *...
    dkik: tamam sorun değil iyi günler...

--- spoiler ---

sevgili işletmecim, sen 50 küsür yaşında insanların okuması hoş olmaz diyorsunda, o insan oraya maksimum 2-3 sefer daha gelecek gezmeye; ben muhtemelen her yazımı orada geçirecem... kısacası gençlere yatırım yapılmaması veya güvenilmemesi bir firma için yeterince itici bir detay...
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap