1. sağ işaret parmakla sağ baş parmak birleştirilir ama hafif bi aralık bıraktırılır.dil geriye atılır ve dilin alt kısmına bu parmaklar yerleştirilip dudakların büzeşeceği şekilde hava dışarıya hışımla itilir.
    ikinci şekil olarak da dudaklar sanki kamış kormuşcasına büzüştürülür.dil iki büklüm yapılır ve üflenir.
  2. müzik aşığı bir insanın, müzik dinlerken, sözleri de bilmiyorsa (ya da bilse bile zor vokallerde) müziğe eşlik edişidir.çok zevklidir.ama bu dudak büzmeli olan durum erkeklere yakışıp bayanlara yakışmayan birşeydir nedense. athena bile flütü icat ettikten sonra çalarken, bir derede yanaklarının şişişini görüp, güzelliğini bozulduğunu hissedip atmış bir kenara flütü. o yüzden topluluk içinde ıslık çalmaz pek bayanlar. ah şu bayanlar.
  3. nedense erkeklerin daha sık tras olurken yaptıkları genel anlamda ise icin icine sıgmadıgında mutluluktan yapılan eylem..oyleyse erkekler tras olurken cok mu mutlular sorusunu beraberinde getiren faaliyet*..ayrıca bir ıslık klasigi filmi olarak (bkz: kwai koprusu)
  4. dışarıdan duyulan iç sesimiz, ve enstrümansız müzikal iletişim aracı
  5. dudaklar önde birleşik, dil büzüşmüş şekilde ciğerden çıkarılan sesler.
  6. tanımlanan şekiller olan dudak büzmek ve ağza parmak sokmak yöntemlerinin dışında uygulayan insanların herhangi bir genellemeyle gruplanıp gruplanamayacağını bilmediğim bir ıslık çalma türü vardır. böyle sırıtır gibi yapılır, dişler arasından "hışşşş hızszszzsşşş" diye iğrenç bir ses çıkartılır. en boktan ıslık türüdür.

ıslık çalmak hakkında bilgi verin