• türk resminin serdar ortaç' ı olan ressam.
  • atları, laleleri, karpuzları, güreşen pehlivanlarıyla sosyetenin aranılan ressamıdır. eserleri daha kurumadan peynir ekmek gibi satılmaktadır. bu arada eşi emineden boşanmıştır.
  • kendisi hafiften carlos carvalhal'i andırmaktadır ya da bana öyle geliyor.

ismail acar

carlos carvalhal
  • "sanat halk içindir" ve "sanat toplum içindir" görüşlerini değil "sanat sosyete içindir" görüşünü benimseyen ressam. bodrum fidele'de bir organizasyon yemeğinde bir araya gelmiştik. birkaç tane ünlü simanın portresini yapıp sattığını söylemişti. "çok rica ettiler araya hatırlı birini soktular yapmak zorunda kaldım" diyerek yaptığı şeyin çok da doğru olmadığını itiraf etmişti.
  • bir sanatçının ilişkiler yumağı yönetimi sayesinde, resimden nasıl güzel paralar kazanılabileceğinin iyi örneklerindendir.
    bu pozisyonlara gelip eserlerini o paralara satan birinin sanat tarihinde de şimdiki sözünü ettiğim sıralamaya göre yer alması gerekir değil mi?
    maalesef nein dostum.
    mesele de bu, listeye dahi girebileceğini sanmıyorum.
    türkiye'de ismi bu popülerliğe erişmemiş olmasına rağmen bundan iyi belki 100 sanatçı olabilir.
    abartmıyorum.
    çünkü bu ülkede gerçekten çok sayıda gerçek iyi sanatçı var.
    yıllar boyunca gözlemlendi enine boyuna düşünüldü raslandı şaşırıldı ve öyle söylendi.
  • ismi transformers filminde animators bolumunde gecen kisi..

sanirim bilinen iki tane ismail acar bulunuyor..

biri ressamken, digeri ilm de animator olarak calisiyor.

beni ikincisi daha bir alakadar ediyor sanirsam.. evet...
  • nişantaşı city's avm'nin üst katında bir semazen tablosu vardı. bakmaya doyamazdım. maalesef 12.000 eurom yok alamadım.
  • ilk likya festivalinde kas'a dunyanin en buyuk acik hava duvar resmini armagan etmis olan ve deniz suyunun asindirdigi resmi yine likya festivali kapsaminda her yil gelip restore eden ressam.
  • resimlerini yanında çalıştırdığı azeri ressamlara yaptırdığı konusunda iddialara maruz kalan kişi. ve andrew wyeth'in tablosuyla fazlaca benzeşen bir tablo yapmayıp birebir kopyasını yapmış olan kişi. üstüne imza atmasa eyvallah denilecek olup, üstüne ismail acar imzası atmasıyla karizmayı yerle bir etmiş sosyete ressamı.
  • artık emine acar ile evli olan kişi
hesabın var mı? giriş yap