şükela:  tümü | bugün
 • haberde söylenenlere göre rte belediye başkanı olmadan önce bu cemaat ile manevi seçim çalışması yapmış ve kazanmış.* ayrıca her seçimden önce gidip cemaat liderinin elini öpermiş. karşılığında da devlete sızamadıkları için de rte'ye sitem etmişler.

  bu ülkenin en büyük ayrışmasını ve kültürel dezenformasyonu cemaatler oluşturur. yolda kadın kısa etekle yürüyemez, 7 yaşında kız çocuğu ile evlenilebilir gibi sapıkça açıklamalar da bu cemaatlerin hastalıklı zihniyetlerinin ürünüdür.bu veya benzeri şekillerde, cahil halka fikirlerini empoze edip hem kendilerine destekçi toplarlar hem de toplumun bölünmesine neden oluyorlar. belirli bir büyümeden sonra ciddi oy potansiyeli olduklarından, mevcut siyasi partilerle anlaşmalar ve ittifaklar yaparlar. karşılığında bürokrasiye ve meclise temsilcileri sokarlar. gücü çok bulan da kalkar darbe yapar.
  örgütlenen cemaatlerin istisnasız tamamı devlet eliyle yok edilmeli. din eğitimleri için cemaatler yerine diyanet organize edilmeli. halkı geriye götüren, risk oluşturan kötü niyetli fikirler ve oluşumlar özgürlüğü haketmezler.

  kaynak
 • --- spoiler ---

  ismailağa cemaati adına sosyal medyada paylaşımlar yapan sufidergi bugün yaptığı paylaşım yazısında cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ı “sen bizi de kandırdın reis ” diyerek kendilerine sahip çıkmadıkları için eleştiri yağmuruna tuttu.
  --- spoiler ---

  kandırılmak, türkiye'nin örf ve adetleri arasında yerini buldu artık. kim yanlış bir şey yapsa kendinde suçu aramıyor direk kandırıldık diyor.

  tanım: kandırılma yarışında olan iki taraftan birisinin tehdit etme olayı.
 • sekiz on tarikat daha ülkenin basina is açsın da, ondan sonra laikliği keşfedecekler. sonra laikliği bu ülkeye biz getirdik falan derler.