şükela:  tümü | bugün
  • vefa lisesi öğrencileri arasında en çok sevilen öğretmen.*
  • türkiye liselerinde bulunabilecek en iyi tarih öğretmenlerinden biri
  • müthiş insan..... tarihten nefret eden beni tarih derslerini sabırsızlıkla bekleyen birine çeviren adam.. her türlü sorununuzu paylaşabileceğiniz tanıdığım en ii öğretmen.. iki çocuğu var... çok sanslılar....
  • ankara üniversitesi dil ve tarih, coğrafya fakültesi tarih bölümü mezunudur. öğrenciliğinin büyük bir bölümü ankaranın güzide semtlerinde duvar boyayarak geçmiştir. en sevdiği çalışmaları, "tek yol devrim" kompozisyonudur. uzun zamandır vefa lisesinde tarih öğretmenliği yapan bu bıyıklı şahıs karadenizli olup, sempatik ve küfürbaz bir insan evladıdır. yüksek lisansını istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi tarih bölümünde anayasa tarihi konusunda yaptıktan sonra dil sorunu nedeniyle doktorayı bitirememiştir. tez danışmanı toktamış ateş'tir. evli, bir kız çocuğu ve canından bezdiren bir bel fıtığı sahibidir.
  • vefa lisesinin en sevilen ogretmenidir. mukemmel bir uslubu vardır,ogrenciyi sıkmaz (beni sıkmazdi). kıral hoca...
  • dersinde lise 2'ye giden bir öğrencisine sekiz sayfa yazılı kağıdı verdirecek kadar tarihi sevdiren hoca.
  • bana ve diger pek cok vefaliya tarihi--sadece tarih dersini cekilir hale getirmesinden bahsetmiyorum*--sevdiren, onemini anlamamizi saglayan ogretmendir. candir.
    bugun oturup diger turlerin yaninda tarih kitaplari da okuyorsam--ki okuyorum, cok entellektuel bir insanim allah kahretsin--bu ismail aktas sayesinde olmustur. eminim pek cok insan icin de ayni durum soz konusudur. iste boylesine super bir insandir. supermendir.
  • benim için tarih dersini nefret ettiğim ve gereksiz gördüğüm bir dersten,cok sevdiğim ve eğlenceli bulduğum bir derse dönüşmesini sağlayan,"mezopotamya'daaaaaki , okuldaaaaki ,müdürün odasındaaaaki" gibi "-daki" eki geçen kelimeleri telaffuz edişine hasta olduğum görüp görebileceğim en iyi hocalardan biri.
  • üstün bilgi, üstün zeka ve üstün anlatım kabiliyetinin tek bünyede toplanmış halidir.
    ismail aktaş'ı dinlemenin tadı insanın not tutmasına engel olur ama olmamalıdır. eğer dersinde düzenli not tutabilmişseniz lise hayatınızın sonunda tarih defteriniz paha biçilmez olur.
  • 2 senede hayata bakış açınızı rahatlıkla değiştirebilen hoca..dersleri ve sohbetleriyle sadece tarihi değil, hayatı çekilir hale getirir.