şükela:  tümü | bugün
 • adaylığı chp-dsp sol ittifakının süleymancı aday açığını kapatacak süper bir gelişmedir. bir iki tane de fethullahçı bulunursa gelsin tek başına iktidar.

  zaten kendisi de adaylığını “biz radikal değiliz. chp tabanının tepkisi radikallere. chp de artık merkezde. merkez sağ ve sol yok artık," diye açıklamakla kalmamış bir de demiş ki "cemaatler işaretlerini seçim gecesinden önce vermezler. işaretleri seçim gecesi verirler. teknolojiyi kullanırlar, hangi partinin iktidara geleceğini birkaç gün önceden tespit ederler."

  sol ittifakın seçim zaferi şimdiden kutlu olsun...
 • süleymancılardan fethullah gülen cemaatine pragtmatizm öyle değil böyle yapılır dersi.
 • " tesbit edebildiğimiz kadarıyla, çok genç yaşlarında yurtdışına işçi olarak gitmiş, dönüşünde, biriktirdiği sermaye ve kazandığı tecrübe ile, istanbul-kartal-cevizli’de bir soba imalathanesi kurmuş, sobaların pazarlanması hususunda, aynı zamanda hemşehrisi olan, kemal ilıcak’ın tercüman gazetesinde bir reklam ve promosyon kampanyası tertip etmişler, tercüman’ın binlerce okuyucusu bir kömür sobasına sahip olabilmek için bu kampanyaya katılmış, fakat kampanya çeşitli sebeplerle akamete uğramış, onbinlerce insanımıza taahhüd edilen sobalar teslim edilememiş, el altından piyasaya verilmiş, satılmış, hacizler, mahkemeler derken, imalathane iflas etmiş. iş sahasında dikiş tutturamayan pek çokları gibi ismail amasyalı da , şansını siyasette aramış, tersi düze gelmiş ve ismail amasyalı kocaeli’nden milletvekili seçilmiş…"

  kaynak:
  http://www.oncevatan.com.tr/…y.asp?yazar=7&yz=10356
 • 1987-88 yılları arasında babamında bir zamanlar çalıştığı "amasyalı soba" fabrikasının sahibi kaypak heriftir.
  fabrikayı iflas ettirerek bir sürü insanın ekmeğini kaybetmesine sebep olmuştur.
  işçiler ne tazminatlarını, ne maaşlarını alabilmişlerdir. sigortaları yatırılmamıştır. yatırılmayan sigortalar ilerleyen yıllarda emekli olacak vatandaşlar için büyük problem yaratmıştır.

  yatacak yeri yoktur...
 • şu anda tarafsız bölgede 1958'den beri süleymancı olduğunu ve programa katılanların bu tarikatı bilmediklerini ve dolayısıyla "sanki" cahil olduklarını ifade ediyor.
 • ismail saymaz az evvel girdi çıktı, çıkmadan evvelde içinde epeyce gezdirdi bu şeyin.

  şimdi de sağlı sollu mankiye çevirdiler.